czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 29 czerwca 2017
  • wyświetleń: 2324

Podwójne Mistrzostwo Polski strażaków z OSP Kaniów

Zakończyły się XI Mistrzostwa Polski Strażaków Ochotników w Ratownictwie Wodnym i Powodziowym w Licheniu Starym.

Reklama

Drużyna OSP Kaniów w składzie: Jarosław Bieroński, Wojciech Janeczko, Szymon Misiek, Marcin Kraus oraz opiekun drużyny Jacek Gruszka zaprezentowała się z bardzo dobrej strony i podobnie jak przed rokiem zdobyła dwa tytuły Mistrzów Polski. W tym roku nasi strażacy byli najlepsi w konkurencjach: holowanie łodzi wiosłowej łodzią motorową wraz z manewrowaniem oraz manewrowanie łodzią motorową - slalom (w ubiegłym roku byli mistrzami w podejmowaniu zagrożonego przez powódź przy użyciu łodzi motorowej i manewrowaniu łodzią motorową - slalom). W generalnej klasyfikacji drużyna OSP Kaniów zajęła 5. miejsce.

Rywalizacja przebiegała w 7 konkurencjach podstawowych takich jak: budowa wału przeciwpowodziowego, wyścig łodzi wiosłowych, holowanie łodzi wiosłowej łodzią motorową, rzuty ratownicze kołem i rzutką, podejmowanie zagrożonego przez powódź przy użyciu łodzi motorowej, podejmowanie tonącego z wody do łodzi wiosłowej i slalom łodzi motorowych. Rozegrana została również konkurencja specjalna Water Fighters.

Wszystkie konkurencje były skonstruowane według dokładnie określonych zasad, by ich przebieg i wykonanie odzwierciedlały rzeczywiste warunki w jakich strażacy - ratownicy prowadzą akcje ratownicze.
W XI Mistrzostwa Polski Strażaków Ochotników w Ratownictwie Wodnym i Powodziowym uczestniczyło 140 strażaków ratowników, reprezentujących 35 załóg OSP, w tym 6 załóg kobiecych, które specjalizują się w ratownictwie wodnym i powodziowym i dysponują własnym sprzętem pływającym.

BM / czecho.pl

źródło: gminabestwina.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.