czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 9 lipca 2017
  • 10 lipca 2017
  • wyświetleń: 7320

Od października wracają połączenia kolejowe do Krakowa!

Już od października powrócą pociągi regionalne z Krakowa do Czechowic-Dziedzic. Taka informację podał portal rynek-kolejowy.pl.

Nowy Elf II na testach - 07.07.2017
Od października wracają połączenia kolejowe do Krakowa! · fot. PESA Bydgoszcz SA


Pociągi między Krakowem a Czechowicami-Dziedzicami zawieszono pod koniec 2015 roku, tłumacząc tę decyzję złym stanem infrastruktury pomiędzy Oświęcimiem a naszym miastem oraz słabym zainteresowaniem.

Nowe połączenie, które od października będą obsługiwały Przewozy Regionalne, oznacza powrót pociągów na trasę Oświęcim - Czechowice-Dziedzice. - Od 1 października br. będziemy obsługiwali nowe weekendowe połączenie Kraków - Czechowice-Dziedzice. W piątki z Krakowa Głównego pociąg będzie wyjeżdżał o godz. 15.39, a w niedziele o godz. 14.41. W drogę powrotną skład będzie wyruszał o godz. 18.06. Godziny kursowania pociągów zostały dostosowane do potrzeb studentów i osób pracujących w Krakowie. Inicjatorem uruchomienia pociągów z Krakowa do Czechowic-Dziedzic jest samorząd województwa małopolskiego - powiedział Michał Stilger, główny specjalista ds. PR w Przewozach Regionalnych.

Podróż z Krakowa do Czechowic-Dziedzic potrwa w piątki 2 godziny i 14 minut, w niedzielę z Czechowic-Dziedzic do Krakowa 3 godziny. - W planach jest kontynuacja połączenia w rozkładzie jazdy pociągów 2017/2018. Organizacja połączenia leży po stronie obu województw, każde województwo pokrywa koszty funkcjonowania połączeń na swoim terenie - poinformowało biuro prasowe Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego.

aka / czecho.pl
źródło: Rynek Kolejowy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.