czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 4 lipca 2017
  • 11 lipca 2017
  • wyświetleń: 18772

[ZDJĘCIA] Ligota Folk 2017 za nami - Włosi i Baciary

Mieszkańcy Sołectwa Ligota i ich goście wyśmienicie bawili się podczas tegorocznej edycji "Ligoty Folk". W sobotę, 8 lipca organizatorzy sołeckiej imprezy w Ligocie nie mogli narzekać ani na pogodę, ani na frekwencję.

Ligota Folk 2017 - 08.07.2017 · fot. www.um.czechowice-dziedzice.pl


Gwiazdą tegorocznej edycji "Ligoty Folk" była znana i lubiana grupa "Baciary", w której repertuarze od 15 lat znajdują się utwory łączące elementy muzyki rozrywkowej, nawet rockowej, z charakterystyczną podhalańską nutą oraz góralską gwarą.

Zanim jednak sceną zawładnął zespół "Baciary", przed tłumnie zgromadzoną w Ligocie publicznością wystąpili: Zespół Regionalny "Zabrzeg" oraz goszcząca w naszej gminie włoska grupa folklorystyczna "Compagnia Il Cilindro" z Cortony - partnerskiego miasta Czechowic-Dziedzic. Z wyjątkowo ciepłym przyjęciem publiki spotkał się zwłaszcza wspólny występ obu zespołów, w czasie którego jedni drugich uczyli swoich regionalnych tańców.

Ostatnim akcentem sobotniej imprezy w Ligocie była zabawa taneczna z zespołem "Eventualni".

aka / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.