czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 23 czerwca 2006
  • wyświetleń: 4191

Fabryka świec w Czechowicach

Reklama

Fabrykę świec uruchomiła w czwartek w Czechowicach-Dziedzicach koło Bielska-Białej spółka z Grupy Lotos - Lotos Parafiny. Zatrudnienie znalazło w niej 140 osób. Koszt budowy, to 14 milionów złotych - poinformował PAP rzecznik Grupy Lotos Marcin Zachowicz.

Zdaniem prezesa Lotos Parafiny Jacka Wilkoszewskiego fabryka będzie produkowała początkowo około 4 tys. ton świec rocznie, co da jej kilkuprocentowy udział w polskim rynku, zdominowanym obecnie przez producentów niemieckich - pisze Wirtualna Polska.

W ciągu kilku lat spółka zakłada wzrost udziału do 12-15 procent. Docelowy udział w przychodach w krajowym rynku, szacowanym obecnie na około 500 milionów złotych rocznie, ma wynieść około 60 milionów złotych.

Nowa fabryka wyposażona jest w najnowocześniejsze urządzenia pozwalające produkować świece o przeróżnych kształtach i gabarytach. Prezes Lotos Parafiny Jacek Wilkoszewski dodał, że produkty spółki trafią przede wszystkim do sieci sklepów wielkopowierzchniowych oraz hurtowni.

źródło: Wirtualna Polska

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.