czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 22 lipca 2017
  • 23 lipca 2017
  • wyświetleń: 5658

"Amerykański żołnierz" obiecywał jej miliony - straciła 60 tys. zł!

O tym, że internetowe znajomości mogą przysporzyć sporo problemów, przekonała się mieszkanka powiatu bielskiego. Kobieta na portalu społecznościowym poznała mężczyznę, podającego się za żołnierza armii amerykańskiej. Żołnierz mamił ją obietnicami wspólnego życia i budowy domu w Polsce. Warunkiem spełnienia tych obietnic miało być odebranie przez kobietę paczki z pieniędzmi na realizację ich wspólnych marzeń. Okazało się, że było to zwykłe oszustwo.

Para poznała się na początku roku na portalu społecznościowym. Korespondowała ze sobą kilka miesięcy. 45-letnia kobieta była przekonana, że pisze z żołnierzem amerykańskiej armii. Mężczyzna zdobył jej zaufanie. Twierdził, że przebywa na misji w Libii. Jest wdowcem i ma 5-letniego syna. Przekonał kobietę, że się w niej zakochał, chce z nią założyć rodzinę i zamieszkać w Polsce. Powiedział, że wyśle do niej paczkę z pieniędzmi na budowę ich wymarzonego domu. Poprosił o jej dane osobowe, które były potrzebne do nadania paczki.

Kobieta zgodziła się pomóc nowemu znajomemu. Postępowała zgodnie z jego instrukcjami. Opłata manipulacyjna kosztowała ją ponad 3 tysiące złotych. Następnie pod pozorem zablokowania paczki i piętrzących się problemów z jej dostarczeniem, musiała uiścić kolejne opłaty. W sumie, za dostarczenie nieistniejącej paczki, zapłaciła blisko 60 tysięcy złotych. Minęło kilka dni, a paczka nie przyszła. Zaniepokojona sytuacją 45-latka nie mogła skontaktować się z żołnierzem. W końcu zdała sobie sprawę, że została oszukana.

W podobny sposób oszukać dała się ostatnio także 57-letnia bielszczanka. Kobieta straciła blisko 100 tysięcy złotych.

ups / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.