czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 29 lipca 2017
  • wyświetleń: 17441

[WIDEO] "Mała Czarna" z Czechowic-Dziedzic chce być drugą Shazzą

Wokalistka z naszego miasta rozpoczyna karierę w świecie disco polo. Monika Gładysz, która występuje pod pseudonimem "Mała Czarna", ma już na swoim koncie singiel pt. "Szalona dziewczyna". Kilka dni temu premierę miał także teledysk do tego utworu.Monika Gładysz od najmłodszych lat wykazywała zdolności artystyczne. Już w szkole podstawowej założyła wraz z koleżankami swój pierwszy zespół, który coverował piosenki zespołu "Spice Girls". Występowała w nim jako Mel C na wszystkich najważniejszych uroczystościach szkolnych szlifując w ten sposób obycie sceniczne. W podstawówce była też główną solistką w ludowym zespole, który zdobywał szereg nagród na okolicznych konkursach.

Lata gimnazjum i liceum spędziła pod znakiem szkolnych zespołów, a nawet mimo zawadiackiego charakterku, czechowiczanka śpiewała także w chórze kościelnym i odśpiewywała psalmy mszalne. Potem zawirowania życia pokierowały ją na studia w innym kierunku. Ukończyła Beskidzką Wyższą Szkołę Umiejętności w Żywcu z tytułem licencjat kosmetolog i Górnośląską Wyższą Szkołę Handlową w Katowicach z tytułem magister odnowy biologicznej.

Mała Czarna · fot. mat. prasowe


Artystyczna dusza jednak szybko dała o sobie znać i w czerwcu 2014 roku ukończyła szkołę aktorską "Art-play" w Chorzowie. Międzyczasie zaproponował jej współpracę producent Marcin Kiljan. Owocem tej współpracy były dwa zespoły: disco polowy "Black Cats", oraz rockowo-popowy "Hydra", w których Monika była wokalistką. Piosenki "Black Cats" miały swoją premierę na stacji Disco Polo Music.

W 2017 roku podpisała kontrakt z Wytwórnią Konkol Music. Na co dzień pracuje jako modelka. Jej hobby to podróże. Dotychczas zwiedziła większość Ameryki Północnej, Europę i Afrykę północną. Teraz ma w planach zwiedzić Azję.

Jej maksyma życiowa, której jest zresztą autorką to: "Cele to MARZENIA, Marzenia to CELE". - Nie ma rzeczy niemożliwych - mówi. Jaki ma kolejny cel? - Robić co najmniej tak dobrą muzykę jak królowa Shazza w latach dziewięćdziesiątych. Tłumy bawiące się przy moich piosenkach- to moje marzenie, czyli cel - dodaje Mała Czarna.

gładysz


We wtorek 1 sierpnia po godzinie 19.00 na antenie Radia Express 92,3 FM będzie można posłuchać wywiadu z wokalistką disco polo.

ab / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.