czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 5 sierpnia 2017
  • 10 sierpnia 2017
  • wyświetleń: 20286

[ZDJĘCIA] Przebudowa placu autobusowego. Pożegnanie z trylinką

Po przeszło półwieczu z płyty dworca autobusowego w Czechowicach-Dziedzicach znika charakterystyczna trylinka. To pierwszy etap zadania pn. "Przebudowa placu autobusowego w Czechowicach-Dziedzicach".

Remont placu autobusowego - 10.08.2017 · fot. UM Czechowice-Dziedzice


Oczekiwana od lat inwestycja ruszyła przed tygodniem. Od kilku dni, otoczony metalowym ogrodzeniem plac autobusowy wyłączony jest z użytkowania, a pasażerowie autobusów korzystają z tymczasowych przystanków, ustawionych na ulicach Niepodległości i Towarowej.

Przypominamy, że ze względów bezpieczeństwa - na budowie pracuje ciężki sprzęt - taka sytuacja będzie miała miejsce aż do zakończenia inwestycji, czyli do października bieżącego roku.

Wygodny dla pasażerów i spełniający wymagania nowoczesnej komunikacji miejskiej plac autobusowy powstanie przy wydatnym wsparciu środków spoza budżetu gminy, które Czechowicom-Dziedzicom udało się pozyskać w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020. Dzięki skutecznej aplikacji o środki zewnętrzne, gmina zaoszczędzi przeszło 1,4 mln złotych, czyli 85 procent wydatków kwalifikowanych zadania inwestycyjnego, którego koszty szacowane są na blisko 1,7 mln złotych.

Biuro Publicznego Transportu Zbiorowego Urzędu Miejskiego w Czechowicach-Dziedzicach apeluje do poruszających się w rejonie dworca kierowców i pasażerów o szczególną ostrożność w tym czasie oraz przeprasza za wszelkie, wynikające z wprowadzonych zmian niedogodności.

Przystanki tymczasowe:

Ulica Towarowa - w stronę ul. Niepodległości - kierunek Świerkowice, Czechowice-Dziedzice Górne, linie 2, 3 4 i MZK Linia nr 50 kierunek - Bielsko-Biała
Ulica Towarowa - w stronę wiaduktu - kierunek Silesia linie 1S, 1, 2, 3, 5, VII, 9, MZK linia 50, linia 8 kierunek Miliardowice
Ulica Niepodległości - w stronę ronda "Solidarności" - kierunek Kontakt, Burzej, Bronów, Tesco, Bielsko-Biała, linie 1S, 1, 5, VII
Ulica Niepodległości - w stronę ul. Kolejowej - kierunek Zabrzeg, Miliardowice, Bronów, Silesia linie 1S, 1, 6, 8.

aka / czecho.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.