czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 14 sierpnia 2017
  • 21 sierpnia 2017
  • wyświetleń: 12293

[ZDJĘCIA] XVII Święto Karpia Polskiego w Kaniowie

Dla każdego kto w tym roku zdecydował się wziąć udział w dorocznym Święcie Karpia Polskiego słowa Stevena D. Wolfa: "W życiu nie chodzi o to, by przeczekać burzę. Chodzi o to, żeby nauczyć się tańczyć w deszczu" były jak najbardziej na miejscu.

XVII Święto Karpia Polskiego w Kaniowie - 19.08.2017 · fot. gminabestwina.info


Pogoda w sobotę, 19 sierpnia, zwłaszcza w godzinach popołudniowych i wieczornych, a więc wtedy, kiedy zaplanowano główne atrakcje dla uczestników Święta Karpia Polskiego w Kaniowie nie była najlepsza i nie sprzyjała wyjściu z domu.

Rarytas tej imprezy, czyli wędzony karp, ściągnął jednak na tereny rekreacyjne w Kaniowie liczne grono jego smakoszy. Niemniej liczne grono ściągnęli występujący na scenie: Kapela Biesiadna "Janowianka", Kiersi, polscy Beatlesi z Polkowic, czyli The Postman oraz zespół Albatros. Najpierw w kałużach deszczu dokazywały dzieci, a po nich do szalonych tańców ruszyli dorośli i udowodnili, że dobrej zabawie nie straszny jest deszcz. Kiedy przychodzi czas na relaks, na zabawę to po prostu się bawi, nie oglądając się na warunki atmosferyczne. To jeden z uroków i znaków szczególnych kaniowskich imprez, takiej frekwencji przy takiej pogodzie raczej nigdzie indziej się nie uświadczy, a sami uczestnicy zapewne nie żałują przemoczonych butów i ubrań i już myślą o "powtórce z rozrywki."

XVII Święto Karpia Polskiego w Kaniowie - 19.08.2017
XVII Święto Karpia Polskiego w Kaniowie - 19.08.2017 · fot. gminabestwina.info


Żaden z występujących na scenie zespołów nie zawiódł oczekiwań. Kapela Biesiadna "Janowianka" przypomniała największe biesiadne przeboje wciągając widzów i słuchaczy do śpiewania razem z nią. Występujący po niej Kiersi bisowali na zakończenie swojego występu co świadczy o tym, że ich śląskie kawałki przypadły do gustu słuchaczom, a potwierdzeniem tego mogą być hasające po kałużach w rytm ich melodii dzieci oraz tańczący dorośli.

O godz. 18:30 dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury, Grzegorz Boboń, poprosił wójta, Artura Beniowskiego, o uroczyste otwarcie XVII Święta Karpia Polskiego a po nim nastąpiło wręczenie statuetek najlepszym zawodnikom zawodów wędkarskich oraz wyróżnień dla pracujących społecznie i wspierających Stowarzyszenie Wędkarskie "Kaniowski Karp Królewski" oraz długoletnich jego członków. W tej części Święta Karpia, oprócz wójta, Artura Beniowskiego, udział wzięli: członek zarządu powiatu bielskiego, Katarzyna Adamiec, radny rady powiatu, Grzegorz Gawęda, przewodniczący Rady Gminy, Jerzy Stanclik, sekretarz UG, Arkadiusz Maj, radni: Roman Pacyga i Maria Maroszek oraz sołtys, Marek Pękala. Prezes Stowarzyszenia Wędkarskiego, Roman Sas, również przywitał wszystkich przybyłych na tereny rekreacyjne i podziękował Urzędowi Gminy oraz Gminnemu Ośrodkowi Kultury za pomoc w organizacji Święta Karpia i życzył świetnej zabawy.

XVII Święto Karpia Polskiego w Kaniowie - 19.08.2017
XVII Święto Karpia Polskiego w Kaniowie - 19.08.2017 · fot. gminabestwina.info


Po tych oficjalnych wystąpieniach sceną zawładnęli polscy Beatlesi z Polkowic, The Postman. Oprócz przebojów czwórki z Liverpoolu zaprezentowali również najlepsze piosenki "Czerwonych Gitar". Nogi same chodziły przy stolikach i w ślad za tańczącymi w kałużach deszczu dzieciaczkami do tańca ruszyli dorośli. Artyści stworzyli prawdziwe show, uczestnicy Święta Karpia śpiewali razem z nimi i to nie tylko polskie przeboje, ale również, po angielsku, przeboju Beatlesów. Kiedy zabawa jest przednia oczywistą oczywistością jest, że muszą być bisy i tak też było w przypadku The Postman".

Deszcz nie ustępował, na tereny rekreacyjne przybywały kolejne grupy spragnione dobrej zabawy, więc tą kontynuował rodzimy zespół Albatros, przygrywając do tańca do późnych godzin nocnych.

No cóż, pogoda zmienną jest i nie zawsze sprzyja organizatorom plenerowych imprez. Na pewno zawiedzione mogą być dzieci, ponieważ właśnie ze względu na deszcz zabrakło atrakcji dla nich, chociaż organizatorzy o nich nie zapomnieli i byli przygotowani na zajęcie im czasu, ale patrząc, jak dzieci same świetnie się bawiły skacząc po kałużach, na ich uśmiechnięte buzie to można się zastanowić, czy właśnie takie zabawy nie są dla nich najlepsze?

XVII Święto Karpia Polskiego w Kaniowie - 19.08.2017
XVII Święto Karpia Polskiego w Kaniowie - 19.08.2017 · fot. gminabestwina.info


Nie zawiodła i w tym roku Stacja Kontroli Pojazdów "Autotest". Na swoim stanowisku prezentowała usługi, jakie wykonuje, a 6 uczestników Święta Karpia, którzy wykazali się wiedzą i najlepszym refleksem otrzymało kupony na bezpłatne przeglądy w jednej ze Stacji Autotestu.

Lokalna Grupa Rybacka "Bielska Kraina" z kolei prezentowała swoje dokonania i raczyła uczestników imprezy wędzonym pstrągiem. Dało się słyszeć głosy, że sklep i bistro Fundacji Eko Bielska Kraina będzie odwiedzane przez nowych smakoszy ryb i ekologicznych produktów. Zakupów można dokonywać także poprzez internet.

aka / czecho.pl, źródło: gminabestwina.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.