czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 31 sierpnia 2017
  • wyświetleń: 1497

Obrady Konwentu Powiatów były poświęcone tematowi dróg

W drugiej połowie sierpnia w Bielsku-Białej obradował Konwent Powiatów Województwa Śląskiego. Obradom przewodniczył Andrzej Płonka starosta bielski, przewodniczący Konwentu.

Konwent Powiatów Województwa Śląskiego - 23.08.2017 · fot. Alina Macher / Powiat Bielski


W spotkaniu uczestniczyli Jan Chrząszcz wicewojewoda śląski i Dorota Wójtowicz dyrektor Wydziału Rozwoju i Współpracy Terytorialnej Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach.

Posiedzenie Konwentu poświęcone było programowi rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej w województwie śląskim na lata 2016 - 2019.

Tematykę tę rozpoczął wicewojewoda śląski J. Chrząszcz podkreślając, że infrastruktura drogowa to jeden z ważniejszych elementów, decydujących o prawidłowym funkcjonowaniu gospodarki i wpływającym w znaczny sposób na poprawę dostępności komunikacyjnej całego kraju, w tym obszarów turystycznych i terenów wiejskich.

Nowy program ma za zadanie dynamizowanie rozwoju gospodarczego, wzrost ekonomiczny regionu oraz podniesienie jego bezpieczeństwa i konkurencyjności.

Dyrektor Dorota Wójtowicz omówiła szczegółowo harmonogram składania wniosków o dofinansowanie w ramach programu naboru projektów na rok 2018, procedurę naboru wniosków, kwestie różnic pomiędzy poszczególnymi zadaniami drogowymi, wkładu własnego wnioskodawcy, analizę załączników i nowe kryteria oceny wniosków.

Objęte Programem zadania w zakresie budowy, przebudowy i remontu dróg gminnych i powiatowych to ważne i kluczowe inwestycje dla każdej społeczności lokalnej.

Alina Macher / czecho.pl, źródło: Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.