
Wiadomości
- 3 września 2017
- wyświetleń: 6374
Parafia w Zabrzegu otrzyma 50 tys. złotych na remont
50 tysięcy złotych w formie dotacji otrzyma parafia rzymskokatolicka p.w. Św. Józefa w Zabrzegu. Pieniądze będą przeznaczone na prace konserwatorskie.

Decyzja o udzieleniu dotacji zapadła na sierpniowej sesji Rady Miejskiej. Dzięki uchwale parafia przy ulicy Ks. Janoszka 16 w Zabrzegu będzie miała środki na remont tynków wewnętrznych na sklepieniach i ścianach kościoła.
Warto odnotować, że obiekt kościoła wpisany jest do rejestru zabytków województwa śląskiego na podstawie orzeczenia Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Katowicach z 1960 roku.
ZOBACZ TAKŻE

[FOTO] W Kościele rzymskokatolickim rozpoczął się Jubileuszowy Rok Święty

Kardynał Kazimierz Nycz nie będzie już metropolitą warszawskim

[FOTO] Trwają przebudowa mostu kolejowego i prace torowe na szlaku Pszczyna - Piasek

Gorący temat[FOTO] Chodnik na wiadukcie doczeka się remontu. Będzie też nowa nawierzchnia jezdni

Ograniczenie możliwości wjazdu samochodami na teren Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej

[FOTO] Dziennik budowy ze stacji Goczałkowice. Powstaje nowe przejście podziemne
Komentarze
Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.