Wiadomości

  • 24 września 2017
  • 8 października 2017
  • wyświetleń: 7747

Trzy oferty na wybudowanie orlika lekkoatletycznego w Zabrzegu

Trzy firmy złożyły ofertę na wybudowanie orlika lekkoatletycznego w Zabrzegu. Wyceny realizacji inwestycji wahają się od 2,7 mln złotych do prawie 3 mln złotych.

stadion lekkoatletyczny
Kompleks lekkoatletyczny w Bielsku-Białej · fot. bielsko.info


Do połowy lipca przyszłego roku na terenach sportowo-rekreacyjnych w Zabrzegu przy ul. Stadionowej powstanie orlik lekkoatletyczny. Urząd Miejski poszukuje firmy, która wykona to zlecenie.

4 października otwarto oferty przetargowe. W konkursie wzięły udział trzy firmy. Spółka Gardenia Sport z Warszawy z ceną 2,72 mln złotych, Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Gretasport z Dąbrowy Górniczej z ceną 2,73 mln złotych oraz spółka Tamex Obiekty Sportowe z ceną 2,96 mln złotych. Jeszcze w październiku powinniśmy poznać firmę, która wybuduje obiekt lekkoatletyczny w Zabrzegu.

Do zadań wykonawcy należeć będzie rozbiórka i przebudowa obecnego obiektu oraz wykonanie nowej nawierzchni sportowej i ogrodzenia, a także rewaloryzacja elementów zieleni. Orlik zostanie wyposażony w stanowiska do rzutu oszczepem, pchnięcia kulą, skoku wzwyż i skoku o tyczce, a także nową skocznię do skoku w dal i trójskoku. Ponadto na terenie obiektu wykonany zostanie rów do biegu z przeszkodami, a wokół boiska zamontowane zostaną piłkochwyty.

stadion lekkoatletyczny
Kompleks lekkoatletyczny w Bielsku-Białej · fot. bielsko.info


Prace mają zostać zakończone do 16 lipca 2018 roku. Do tego czasu wykonawca musi również uzyskać świadectwa Polskiego Związku Lekkiej Atletyki dla obiektu kategorii V B wraz z wynikami badań obiektowych.

Na realizację zadania Urząd Miejski w 2017 roku przeznaczył 1.405,000,00 zł, a w roku 2018 roku zabezpieczy środki finansowe w wysokości 1.359,100,00 zł. Projekt ubiega się o dofinansowanie ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach programu rozwoju infrastruktury lekkoatletycznej (Orliki Lekkoatletyczne) edycja 2017.

stadion zabrzeg
Projekt Zagospodarowania Terenu

ab, BM / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.