czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 27 września 2017
  • 29 września 2017
  • wyświetleń: 5849

Pomiary prędkości na drogach: BMW nie zatrzymał się do kontroli

W środę na bielskich drogach prowadzona była policyjna akcja "Prędkość". Policjanci kontrolowali, czy kierujący stosują się do ograniczeń prędkości, czy są trzeźwi, czy stosują pasy bezpieczeństwa i urządzenia do bezpiecznego przewożenia dzieci.

Reklama

Działania ukierunkowane były na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w szczególności na przestrzeganie dozwolonej prędkości. Akcja rozpoczęła się o 6.00 i trwała do 22.00. Policjanci z drogówki wykorzystali w jej trakcie wszystkie dostępne urządzenia do pomiaru prędkości, w tym pojazdy wyposażone w wideorejestratory.

Mundurowi sprawdzali prędkość z jaką poruszali się kierowcy, kontrolowali ich stan trzeźwości oraz stan techniczny pojazdów i wymagane dokumenty. Na pobłażanie nie mogli liczyć także kierujący oraz pasażerowie, którzy nie korzystali z pasów bezpieczeństwa oraz ci, którzy nieprawidłowo przewozili dzieci.

Mundurowi skontrolowali blisko 160 kierowców. 107 spośród nich ukarano mandatami za przekroczenie dozwolonej prędkości. Ponadto stróże prawa zatrzymali 3 nietrzeźwych kierujących.

Policjanci z drogówki prowadzili też pościg DK-1 za motocyklistą, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. 23-letni kierujący BMW S1000RR został zatrzymany przez mundurowych z Pszczyny. Nie posiadał uprawnień do prowadzenia jednośladów. W czwartek usłyszał zarzuty. Za niezatrzymanie się do kontroli drogowej grozi mu do 5 lat za kratami. Dodatkowo sąd może nałożyć na niego bezwzględny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów na czas do 15 lat.

aka, ab / czecho.pl

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.