Wiadomości

  • 27 września 2017
  • wyświetleń: 4705

29-latek groził, że spali mieszkanie sąsiada. Trafił do aresztu

Policjanci z Czechowic-Dziedzic zatrzymali 29-letniego mężczyznę, który jest podejrzany o groźby kierowane wobec mieszkańców ulicy Górniczej. Mężczyzna pobił też jednego z pokrzywdzonych pałką, powodując liczne obrażenia ciała. Za przestępstwa te grozi mu do 5 lat za kratami. Zgodnie z decyzją sądu, zatrzymany spędzi w areszcie najbliższe miesiące.

Groźby były wynikiem utrzymującego się od dłuższego czasu konfliktu sąsiedzkiego pomiędzy mieszkańcami ul. Górniczej. Przeciwko 29-latkowi toczyło się już postępowanie w sprawie gróźb, które zakończyło się skierowaniem do sądu aktu oskarżenia wobec podejrzanego.

Fakt ten nie wpłynął jednak na zmianę jego postępowania. Sprawca w dalszym ciągu groził sąsiadom śmiercią i spaleniem ich mieszkania. Pobił też 43-latka pałką, powodując liczne obrażenia ciała. Jego dokuczliwemu charakterowi nie było końca do tego stopnia, że oblał substancją chemiczną zioła hodowane przez jedną z sąsiadek.

Po kolejnym sąsiedzkim sporze, mieszkańcy wezwali na pomoc policjantów. Mundurowi zatrzymali awanturnika. Badanie alkomatem wykazało, że miał on w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Po nocy spędzonej w policyjnej celi usłyszał zarzuty i został doprowadzony do prokuratury i sądu. Pszczyński sąd, na wniosek śledczych, podjął już decyzję o jego tymczasowym aresztowaniu.

ab / czecho.pl

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.