Reklama

Wiadomości

  • 1 października 2017
  • wyświetleń: 7862

[ZDJĘCIA] Zderzenie trzech aut na DK-1, pięć osób rannych

Do bardzo groźnego zdarzenia, doszło w niedzielny wieczór na trasie DK-1 w Czechowicach-Dziedzicach. Na skrzyżowaniu z Ligocką, zderzyły się trzy samochodowy. Pięć osób w tym dwoje dzieci, odniosło obrażenia ciała.

Zderzenie trzech osobówek na DK-1 · fot. czytelnik Krzysztof / www.bielskiedrogi.pl


Jak wynika ze wstępnych ustaleń portalu Bielskie Drogi, na jezdni w stronę Katowic, kierowca Toyoty Avensis, najechał na tył Forda Mondeo. Siła uderzenia była na tyle duża, że najechany na tył Ford, dobił do Toyoty Prius, która znajdowała się przed nim.

Na miejsce wypadku błyskawicznie zadysponowano wszystkie służby. W sumie pięć osób trafiło do szpitali. Pośród poszkodowanych znalazła się dwójka dzieci. Nieoficjalnie wiadomo, że obrażenia nie są poważne, ale lekarz pogotowia ratunkowego zadecydował o dodatkowych badaniach szpitalnych.

Strażacy zneutralizowali płyny z rozbitych samochodów. Policjanci drogówki wykonali dokumentację wypadku drogowego i wszystkie niezbędne czynności związane np. z oględzinami pojazdów. Czynności na miejscu zdarzenia trwały około dwóch godzin i w tym czasie ruch odbywał się jednym pasem. Rozbite samochody zostały odtransportowane na lawetach pomocy drogowej.

Dokładna kwalifikacja zdarzenia nastąpi po ustaleniu obrażeń uczestników. Jeśli obrażenia ciała będą poważne, kierowca Toyoty za spowodowanie wypadku, będzie odpowiadał przed sądem. Jeśli obrażenia okażą się powierzchowne i uczestnicy zostaną wypisani do domów, policjanci z drogówki zakończą sprawę na mandacie i punktach karnych.

Miejsce zdarzenia

sid / czecho.pl

źródło: bielskiedrogi.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.