Wiadomości

  • 3 października 2017
  • wyświetleń: 5525

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia w Zespole Szkół Specjalnych nr 4

29 września Zespół Szkół Specjalnych nr 4 w Czechowicach-Dziedzicach po raz piąty uczestniczył w obchodach Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia.

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia w Zespole Szkół Specjalnych nr 4 · fot. ZSS nr 4


Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (ŚDTM) (ang. World Multiplication Table Day) to bezpłatna akcja edukacyjna. Odbywa się każdego roku w ostatni piątek września. 29 września 2017 roku szkoły z różnych stron świata uczestniczyły w tym wydarzeniu. Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób.

Egzaminatorzy: Martyna i Łukasz - uczniowie klasy II gimnazjum, przepytali ze znajomości tabliczki mnożenia ponad 90 osób (dyrekcję, nauczycieli, pracowników szkoły, uczniów i rodziców). Niektórzy uczniowie przystąpili do egzaminu kilkukrotnie, by na koniec otrzymać upragniony tytuł MTexperta.

Podczas całego dnia, egzaminatorzy podzielili się z innymi ciekawymi sposobami na mnożenie. Uczniowie klasy IIb gimnazjum na zajęciach pozalekcyjnych nagrali filmik zachęcający do utrwalania tabliczki mnożenia podczas tradycyjnej gry "kółko-krzyżyk" oraz przygotowali gry dydaktyczne związane z tabliczką mnożenia.

ab / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.