Wiadomości

  • 10 października 2017
  • 12 października 2017
  • wyświetleń: 4781

16-godzinna akcja policji z drogówki. Policjanci sprawdzali prędkość

We wtorek na bielskich drogach prowadzona była policyjna akcja "Nie - dla prędkości". Policjanci kontrolowali, czy kierujący stosują się do ograniczeń prędkości, czy są trzeźwi, czy stosują pasy bezpieczeństwa i urządzenia do bezpiecznego przewożenia dzieci.

policja, prędkość, radar, drogówka
16-godzinna akcja policji z drogówki. Policjanci sprawdzają prędkość · fot. KMP Bielsko-Biała


Działania ukierunkowane były na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w szczególności na przestrzeganie dozwolonej prędkości. Akcja rozpoczęła się o 6.00 i trwała do 22.00. Policjanci z drogówki wykorzystali w jej trakcie wszystkie dostępne urządzenia do pomiaru prędkości, w tym pojazdy wyposażone w wideorejestratory. Mundurowi sprawdzali prędkość z jaką poruszali się kierowcy, kontrolowali ich stan trzeźwości oraz stan techniczny pojazdów i wymagane dokumenty. Na pobłażanie nie mogli liczyć także kierujący oraz pasażerowie, którzy nie korzystali z pasów bezpieczeństwa oraz ci, którzy nieprawidłowo przewozili dzieci.

Policjanci skontrolowali blisko 160 kierowców. 88 spośród nich ukarano mandatami za przekroczenie dozwolonej prędkości. Ponadto w czasie działań stróże prawa zatrzymali 3 nietrzeźwych kierujących.

aka, ab / czecho.pl

źródło: KMP Bielsko-Biała

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.