Wiadomości

  • 24 października 2017
  • 28 października 2017
  • wyświetleń: 13113

Pracownik PKM wysoko w konkursie najlepszych kierowców autobusów

Mateusz Żyrek, kierowca czechowickiego Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej, znalazł się w czołówce najlepszych kierowców komunikacji miejskiej w Polsce. W swoim pierwszym starcie w ogólnopolskim konkursie dla najlepszych kierowców autobusów miejskich, zajął wysokie 12. miejsce.

Mateusz Żyrek, kierowca PKM, autobus
Wysokie miejsce czechowickiego kierowcy w VII Ogólnopolskim Konkursie Kierowców Komunikacji Miejskiej o Puchar Prezesa Izby Gospodarczej Komunikacji Miejskiej. · fot. www.um.czechowice-dziedzice.pl


Siódma edycja konkursu Izby Gospodarczej Komunikacji Miejskiej o Puchar Prezesa IGKM odbyła się w Płocku, w dniach 19-20 października. Współorganizatorem tegorocznego konkursu była Komunikacja Miejska - Płock Sp. z o.o. w Warszawie, a merytorycznego wsparcia Izbie udzielił, tradycyjnie, Automobilklub Polski z siedzibą w Warszawie.

Przez dwa dni grupa 61 zawodników reprezentujących operatorów komunikacji miejskiej z różnych części kraju walczyła o tytuł "Najlepszego kierowcy w komunikacji miejskiej za rok 2017".

Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach sp. z o.o. po raz pierwszy wzięło udział w Konkursie. Spółkę reprezentował kierowca Mateusz Żyrek.

W programie konkursu przewidziano następujące elementy rywalizacji: test wiedzy o przepisach, jazda sprawnościowa na czas, test jazdy precyzyjnej, scenki związane z obsługą pasażerów, pierwsza pomoc, zadania związane z oceną stanu technicznego autobusu.

Mateusz Żyrek, kierowca PKM, autobus
VII Ogólnopolski Konkurs Kierowców Komunikacji Miejskiej o Puchar Prezesa Izby Gospodarczej Komunikacji Miejskiej · fot. www.um.czechowice-dziedzice.pl


PKM podkreśla, że Mateusz Żyrek zajął wysokie, 12. miejsce, na 61 uczestników - najlepszych kierowców komunikacji miejskiej w kraju. Młody czechowicki kierowca stanął w szranki z kierowcami, którzy - w zdecydowanej większości - w konkursie brali udział nie po raz pierwszy, a wielu z nich szlifuje swoje umiejętności prowadząc autobusy w największych polskich miastach i aglomeracjach. Spośród przeprowadzanych konkurencji, kierowca czechowickiego PKM okazał się najlepszym w jeździe sprawnościowej na czas, a to przecież bezpieczna, ale punktualna zarazem jazda jest podstawą funkcjonowania komunikacji miejskiej.

W obliczu takich faktów trudno się dziwić, że Mateusz Żyrek jest jednym z wyróżnionych kierowców, którym we wrześniu przekazano do użytkowania najnowsze autobusy Solaris Urbino 12, kupione w ramach projektu "Przyjazna komunikacja w Czechowicach-Dziedzicach". Jedno jest pewne - zarówno pojazd, jak i przewożeni nim pasażerowie, trafili w dobre ręce.

aka / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.