Wiadomości

  • 14 listopada 2017
  • wyświetleń: 7708

19-latka ze słuchawkami na uszach przechodziła przez zamknięty przejazd

Pouczeniem zakończyło się dla 19-latki przejście przez przejazd kolejowy, gdy zamknięte były rogatki. Finał mógł być jednak bardziej tragiczny, bo nastolatka na uszach miała słuchawki, a w jej kierunku jechał pociąg.

- 9 listopada po godzinie 18.00 na ulicy Łukasiewicza przed przejazdem kolejowym stał radiowóz straży miejskiej czekając na otwarcie rogatek przed nadjeżdżającym pociągiem. Podczas postoju strażnicy zauważyli młodą dziewczynę, która nie zważała na fakt, że rogatki były opuszczone i nadawały czerwone światło i niczym sobie przechodziła na oczach strażników - opisuje zdarzenie straż miejska.

Funkcjonariusze postanowili podjąć interwencję w stosunku do młodej kobiety, która nie reagowała na wołanie, ponieważ na uszach miała słuchawki i słuchała muzyki. Po chwili przyjechał pociąg.

- Dziewczyna oświadczyła, że przecież nic się nie stało i rozejrzała się, że nic nie jechało. Strażnicy przeprowadzili pouczającą rozmowę z 19-latką, która nie była świadoma do jakich nieszczęść i wypadków dochodzi na przejściach kolejowych z udziałem pieszych, a tym bardziej jak się ma słuchawki na uszach i nie słyszy się nadjeżdżającego pociągu - opowiadają o interwencji mundurowi.

Dziewczyna została pouczona z art. 97 kodeksu wykroczeń, za co taryfikator przewiduje 100 złotych mandatu.

aka / czecho.pl

źródło: Straż Miejska w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.