Wiadomości

  • 14 listopada 2017
  • 20 listopada 2017
  • wyświetleń: 3616

Poradnik dla właścicieli psów i kotów: jak wybrać dobre legowisko?

Artykuł sponsorowany:

Zapraszamy do sklepów zoologicznych Zoolandia w Bielsku-Białej. Doradzimy, pomożemy w zakupach oraz podzielimy się naszą obszerną wiedzą na temat zwierząt. Dziś podpowiemy jak wybrać właściwe legowisko dla psa i kota. Modne czy wygodne? Zdradzimy jak połączyć te dwie cechy!

Zoolandia - Bielsko-Biała, ul. Warszawska 180 (Tesco), tel 509992773


Zoolandia powstała w 2003 roku. Od 14 lat pomaga właścicielom zwierząt w wielu miastach naszego regionu. Swoje punkty ma w Bielsku-Białej w sklepie Tesco, Centrum Handlowym Sarni Stok oraz Centrum Handlowym Gemini. Usługi oferuje także w Pszczynie, Żywcu, Oświęcimiu, Lędzinach i Częstochowie.

Sklepy oferują szeroki asortyment z zakresu odżywiania oraz pielęgnacji zwierząt domowych, takich jak: psy, koty, króliki, gryzonie i inne. Są tutaj także legowiska miski, obroże, smycze i kagańce, a także mnóstwo zabawek dla pupili. Proponujemy też odpowiednie wyposażenie oraz produkty akwarystyczne.

Zoolandia - Bielsko-Biała, ul. Sarni Stok 2 (CH Sarni Stok), tel. 500091455


Dla pracowników Zoolandii podstawą jest dobry kontakt z Klientem. Każdy dzień przynosi coś nowego, uczy nowych okoliczności, zachowań zwierząt, ich potrzeb. To dlatego w punktach Zoolandii pracują osoby otwarte, z pasją, które na bazie wiedzy i nabytych doświadczeń są w stanie pomóc i doradzić w wielu sytuacjach.

Przeprowadzane przez ostatnie lata badania naukowe nad dietą, zachowaniem i pielęgnacją zwierząt domowych, diametralnie zmieniają naszą wiedzę co do ich potrzeb. Do lamusa odchodzą stwierdzenia że pies to jedynie obrońca i strażnik posesji, trzymany na ciężkim łańcuchu, a kot tylko łowca drobnych gryzoni. Już w większości przypadków są to nasi przyjaciele, o których dbamy jak o członków rodziny.

Zoolandia - Bielsko-Biała, ul. Leszczyńska 20 (CH Gemini) tel. 732679777


Lokalizacje sklepów zoologicznych Zoolandia:

Wielu posiadaczom psów i kotów wydaje się, że wybór legowiska powinien opierać się przede wszystkim na modnym wyglądzie, lecz nie można zapominać, że legowisko ma odpowiadać pod wieloma względami naszym zwierzakom, a nie tylko nam samym. Przy wyborze legowiska powinniśmy się kierować także innymi czynnikami. Jakimi? Poniżej zalecenia Zoolandi.

Pierwszą z najważniejszych cech, na którą wręcz musimy zwrócić uwagę, jest komfort psychiczny psa. Być może wygląd legowiska jest ważny dla nas, ale podstawą zakupu powinien być przede wszystkim priorytet dobrego samopoczucia psa w nowym posłaniu.

Jednym z najistotniejszych punktów przy wyborze legowiska powinien być rozmiar. Wiele osób uważa, iż legowisko nie powinno być za małe i to prawda, aczkolwiek tak samo ważne jest, aby nie było zbyt duże w stosunku do wielkości psa lub kota. Te pierwsze bardzo lubią legowiska dopasowane do wielkości swojego ciała. Wynika to z pozycji spania naszych czworonogów, zwiniętych w kłębek z pyskiem wtulonym w ogon. Prawidłowo dobrane legowisko powinno swoją wielkością otulać psa, ponieważ w takiej pozycji czuje się on bezpiecznie.

W sklepach Zoolandia legowiska już od 14,99 zł!
W sklepach Zoolandia legowiska już od 14,99 zł!


Jeżeli posiadamy psa ras olbrzymich, należy zwrócić uwagę, by legowisko było dopasowane do wielkości zwierzęcia w danej chwili. Ważnym aspektem ras olbrzymich jest ich delikatna skóra w obrębie stawów. Źle dopasowane legowisko, przykładowo za małe, będzie skutkowało obcieraniem tych delikatnych miejsc, a w późniejszym czasie powstawaniu zmian zwanych modzelami, czyli zrogowaceniem skóry w obszarze obcierania. Duże i ciężkie psy potrzebują legowiska z grubszego materiału, co zwiększa komfort spania.

Zupełnie inne potrzeby mają pieski długowłose, na przykład maltańczyki czy shih tzu. Ich szata jest bardzo delikatna i wrażliwa na skołtunienia, one potrzebują legowiska miękkiego i delikatnego. Dotyczy to nie tylko psów wystawowych, ale właściwie każdego psa, który wymaga dbałości o piękny stan włosa czy sierści. Takie legowiska są również polecane właścicielom kotów długowłosych, które wymagają odpowiedniej pielęgnacji.

Kolejną ważną sprawą jest utrzymywanie legowiska w czystości. Aura jesienno-zimowa sprzyja częstszemu brudzeniu legowiska po spacerze. Z tego powodu będzie ono wymagało częstszego prania aniżeli w okresie letnim. Dobrym rozwiązaniem są legowiska, które można prać bezpiecznie w pralce w całości lub po rozłożeniu. Te większe powinny mieć możliwość rozpięcia na poszczególne elementy, co ułatwi pranie. Droższe legowiska wyposażone są z reguły w zapięcia wyższej jakości, co umożliwia częstsze pranie bez niszczenia zamków.

W sklepach Zoolandia legowiska już od 14,99 zł!
W sklepach Zoolandia legowiska już od 14,99 zł!


Dobre legowisko powinno być także przewiewne. Ważne jest, by było wykonane z dobrej jakości materiału zapewniającego wymianę powietrza.

Wielu właścicieli poszukuje legowiska "niezniszczalnego". Niestety, takie nie istnieją. Jeżeli pies ma tendencje do gryzienia, drapania lub po prostu niszczenia legowiska, to poradzi sobie nawet z najbardziej opornym materiałem. W takim przypadku znacznie dłużej posłużą legowiska wykonane z impregnowanych materiałów niż ich tańsze odpowiedniki.

A co z kotami? Zanim wybierzemy odpowiednie legowisko lub domek, warto przez pewien okres czasu poobserwować upodobania naszego kota.

Musimy przyjrzeć się gdzie kot lubi spędzać najwięcej czasu i jakie miejsca wybiera na odpoczynek. Jeżeli kot preferuje wylegiwanie się na podłodze, prawdopodobnie dobrym rozwiązaniem będzie twarde posłanie. Koty, które lubią chować się w szafkach, będą wybierały zamknięte przestrzenie z zabudowanymi bokami i otworem. Dla nich zdecydowanie lepszym rozwiązaniem są zamykane budki z otworem wejściowym. Wynika to z tego, iż dzicy przodkowie naszych udomowionych kociaków żyli w dużej mierze na drzewach i nocowali w dziuplach. Takie budki zapewniają więc komfort i poczucie bezpieczeństwa.

W sklepach Zoolandia legowiska już od 14,99 zł!
W sklepach Zoolandia legowiska już od 14,99 zł!


Ważne jest także to, aby domki nie stały bezpośrednio na ziemi, lecz tak, by kot mógł obserwować otoczenie z wysoka. To dlatego koty tak chętnie przesiadują chociażby na lodówkach czy szafach, w ten sposób wskazując nam idealne miejsce na legowisko. Czasem warto zatem zainwestować w specjalne półki, które umożliwiają bezpieczną obserwację z wysokości.

Zanim oddamy kotu legowisko warto upewnić się, że kotu odpowiada jego zapach. Jeśli nie jesteśmy pewni, warto włożyć do środka rzecz, która nami pachnie - to pozwoli kotu czuć się komfortowo. Takie legowisko należy położyć w miejscu, w którym kot najczęściej odpoczywa.

Najlepszym momentem na kupno budki lub legowiska jest zmiana pogody. Gdy aura jest coraz chłodniejsza, wtedy kociak będzie szukać wygodnego i ciepłego posłania.

W sklepach Zoolandia legowiska już od 14,99 zł!
W sklepach Zoolandia legowiska już od 14,99 zł!


Wydawać by się mogło, iż projekt legowiska jest bardzo prosty - pomysł, materiał i uszycie. Tymczasem jest zupełnie inaczej! W dzisiejszych czasach producenci stawiają coraz częściej na nowoczesne technologie, tak by legowiska były ciepłe, nieprzemakalne, ale także zdrowe dla naszych pupili. To dlatego, że coraz więcej właścicieli świadomie dba o zdrowie oraz komfort zwierząt.


Promocja!Tylko teraz (do wyczerpania zapasów) legowiska w sklepach Zoolandia kupisz już w cenie od 14,99 złotych!

---

Sklep zoologiczny ZoolandiaBielsko-Biała
ul. Warszawska 180 (Tesco)
tel 509992773

Bielsko-Biała
ul. Sarni Stok 2 (CH Sarni Stok)
tel. 500091455

Bielsko-Biała
ul. Leszczyńska 20 (CH Gemini)
tel. 732679777