Praca Czechowice-Dziedzice Praca Czechowice-Dziedzice

czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 2 sierpnia 2006
  • wyświetleń: 962

Kontrole autokarów i pilotów

Kontrole autokarów i pilotów


Inspektorzy transportu drogowego mogą sprawdzać uprawnienia pilotów i przewodników turystycznych podczas kontroli autokarów. Marszałek Województwa Śląskiego Michał Czarski i Śląski Wojewódzki Inspektor Transportu Drogowego w Katowicach Jerzy Śliwiński podpisali porozumienie o współdziałaniu w realizacji zadań wynikających z przepisów ustawy o usługach turystycznych.

”Jego celem jest zapewnienie wysokiej jakości usług turystycznych” – powiedział podczas uroczystości marszałek Michał Czarski. Jest to pierwsze tego typu porozumienie w kraju zawarte przez samorząd województwa.

Na mocy porozumienia inspektorzy transportu drogowego podczas kontroli autokaru mogą sprawdzić aktualność legitymacji pilotów wycieczek lub przewodników turystycznych, posiadanych przez nich identyfikatorów, programu imprezy i upoważnienia wydanego przez organizatora.

Biura turystyki, zobowiązanie są do zapewnienia swym klientom usługi pilota wycieczek i przewodnika turystycznego. Osoby te muszą legitymować się odpowiednimi uprawnieniami, np. pilot wycieczki zagranicznej musi znać język odwiedzanego kraju lub język uzgodniony z kontrahentem zagranicznych, najczęściej angielski.

W przypadku braku uprawnień do prowadzenia wycieczki przez pilota lub przewodnika, inspektorzy mają prawo wstrzymać podróż autokaru do czasu przybycia osoby posiadającej takie uprawnienia. Łamiący prawo organizator wycieczek musi liczyć się z karą w postaci skreślenia z rejestru organizatorów i pośredników turystycznych, które prowadzą urzędy marszałkowskie. Jest to równoznaczne z 3-letnim zakazem prowadzenia działalności gospodarczej.

Powiat

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.