czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 23 listopada 2017
  • wyświetleń: 3227

Gmina doceniona za akcję bezpłatnych przejazdów autobusami PKM-u

Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa doceniło Gminę Czechowice-Dziedzice za działania podejmowane w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, który odbył się w dniach 16 - 22 września br. pod hasłem "Mobilność czysta, współdzielona i inteligentna".

Reklama

konferencja ETZT
Wiceminister Kazimierz Smoliński podczas konferencji podsumowującej ETZT · fot. Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa


17 listopada w Warszawie odbyła się konferencja "Realizacja europejskiej polityki transportowej - podsumowanie Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu 2017 w Polsce". Tegoroczne hasło ETZT "Mobilność czysta, współdzielona i inteligentna", nawiązywało do "Dzielenia się mobilnością", wskazując na wspólne, tym samym ekologiczne formy transportu, takie jak komunikacja miejska przyczyniająca się do obniżenia emisji dwutlenku węgla. Celem konferencji było przedstawienie stopnia wykonania europejskiej polityki transportowej w zakresie zrównoważonej mobilności i transportu oraz podsumowanie udziału polskich miast i gmin w kampanii ETZT 2017. W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych polskich miast i gmin, uczestniczący w tegorocznych obchodach ETZT i zarejestrowani na europejskiej stronie kampanii.

W akcji wzięło udział łącznie 105 miast z całej Polski, a wśród nich Gmina Czechowice-Dziedzice, której tegoroczne zaangażowanie zostało docenione przez krajowych partnerów Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa oraz Ministerstwo Środowiska, którzy wyróżnili nasze miasto poprzez nadanie mu tytułu "złotego partnera" akcji. Dyplom z podziękowaniem za aktywny udział został uroczyście wręczony przez Wiceministra Kazimierza Smolińskiego. W Warszawie odebrał go wiceprezes Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach sp. z o.o. Rafał Kupczak.

Ministerialne wyróżnienie było oczywiście związane z konkretnymi działaniami podjętym przez władze miasta. Dzięki decyzji Burmistrza Mariana Błachuta, mieszkańcy Czechowic-Dziedzic mogli 18 września br. korzystać z bezpłatnych przejazdów wszystkimi autobusami czechowickiego Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej, w tym podróżować również czterema nowymi pojazdami Solaris Urbino 12, które uroczyście przekazano do użytkowania 15 września br. Niezależnie od tej akcji, jak co roku, 22 września, w Czechowicach-Dziedzicach obchodzony był Europejski Dzień Bez Samochodu. Tego dnia, wzorem lat ubiegłych, autobusami czechowickiego Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej zmotoryzowani mieszkańcy mogli podróżować bez biletu.

- Te trwałe działania, nakierowane na promocję ekologicznej formy transportu - jaką jest komunikacja publiczna - i mające długotrwały efekt związany m.in. z wprowadzeniem do użytkowania nowoczesnych i ekologicznych autobusów, połączone z kampanią informacyjną zostały zauważone i docenione przez przedstawicieli władz administracji centralnej - ocenia Rafał Kupczak.

dyplom
Dyplom dla gminy Czechowice-Dziedzice

ab / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.