czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 23 listopada 2017
  • wyświetleń: 2066

[ZDJĘCIA] Lekcja bezpieczeństwa dla najmłodszych mieszkańców

Ponad 350 uczniów szkół podstawowych z Czechowic-Dziedzic uczestniczyło w lekcji bezpieczeństwa organizowanej przez ekspertów ogólnopolskiej kampanii społecznej "Lotos - Mistrzowie w pasach". W świat bezpieczeństwa na drogach, w towarzystwie policjantów z bielskiej drogówki, przedstawicieli Grupy LOTOS oraz pracowników czechowickiego magistratu, wprowadzał najmłodszych Pan Światełko.

Reklama

Lekcja bezpieczeństwa dla najmłodszych mieszkańców - 22.11.2017 · fot. KMP Bielsko-Biała


Edukacja poprzez zabawę to sprawdzony sposób przyswajania wiedzy, który "Mistrzowie w pasach" wykorzystują w swoich działaniach z udziałem dzieci, ale też i dorosłych. Eksperci kampanii "Lotos - Mistrzowie w pasach", podczas tych spotkań prowadzą instruktaże prawidłowego zapinania pasów oraz edukują, jak montować foteliki i bezpiecznie podróżować z dziećmi. Lekcje bezpieczeństwa to - w ramach koncertu piosenek o ruchu drogowym - także zabawy edukacyjne dla najmłodszych podróżujących, konkursy z niespodziankami i nagrodami.

W spotkaniu, które odbyło się sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Czechowicach-Dziedzicach wzięło udział ponad 350 uczniów klas od 1 do 3. Mł. asp. Ilona Michalczyk z bielskiej drogówki edukowała najmłodszych, jak bezpiecznie: przechodzić przez jezdnię, jeździć na rowerze, czy podróżować w samochodzie i jak ważne są nawyki zapinania pasów bezpieczeństwa oraz noszenia elementów odblaskowych. Policjantka zachęcała najmłodszych, by zostali "Mistrzami w pasach" i "Mistrzami w foteliku". Uczniowie obejrzeli film pt. "Noś odblaski...".

W świat bezpieczeństwa na drogach wprowadzał dzieci Pan Światełko. Ekspert kampanii Łukasz Jendrysek "na wesoło" przeprowadził instruktaż o bezpiecznym podróżowaniu w samochodzie. O bezpieczeństwie najmłodszych mówił także słynny policjant Marek Konklewski.

Celem prowadzonej kampanii "Lotos - Mistrzowie w pasach" jest edukacja w zakresie prawidłowego zapinania pasów bezpieczeństwa w samochodach. Kampania jest skierowana do kierowców i pasażerów. Ważnym przesłaniem jest dbałość o bezpieczeństwo dzieci przewożonych w pojazdach, zarówno tych młodszych, które podróżują w fotelikach, jak i starszych, którym wystarczają pasy bezpieczeństwa. Ambasadorem kampanii jest czterokrotny Mistrz Polski w klasyfikacji generalnej Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski i dwukrotny Mistrz Europy - Kajetan Kajetanowicz.

Patronat nad kampanią objęły, m.in.: Komenda Główna Policji, Główny Inspektorat Transportu Drogowego, Przemysłowy Instytut Motoryzacji, Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

ab / czecho.pl

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.