Praca Czechowice-Dziedzice Praca Czechowice-Dziedzice

czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 9 sierpnia 2006
  • wyświetleń: 1127

Sposoby na pijanych kierowców

Od czerwca do lipca na Śląsku zatrzymano 3282 pijanych kierowców - 113 z nich zabrano samochody, a pozostali mają policyjne dozory lub musieli wpłacić poręczenia majątkowe.

Policja i prokuratura ostrzegają, że żarty się skończyły: 12 pijanych kierowców trafiło za kratki, 180 ma policyjny dozór, 109 kierowcom, którzy mieli poniżej promila alkoholu w wydychanym powietrzu, na poczet grzywny zabrano telewizory, laptopy i kina domowe pisze.

Ci, którzy byli mocno pijani stracili samochody - 113 aut odholowano na policyjne parkingi, gdzie poczekają na zakończenie procesów właścicieli. Zwykle oznacza to czekanie przez kilkanaście miesięcy, a doba postoju kosztuje średnio 10 zł. Jeżeli kierowca nie zapłaci zasądzonej grzywny, definitywnie straci samochód, który zostanie zlicytowany przez komornika.

Recydywiści przyłapani na jeździe po pijanemu mogą od razu pożegnać się z wozem. Zgodnie z zaleceniem ministra prokuratorzy żądają bowiem automatycznego przepadku auta na rzecz Skarbu Państwa.

To nie koniec restrykcji. Wkrótce poznamy także nazwiska 206 kierowców, którzy jeździli po śląskich drogach pod wpływem alkoholu. Prokuratura chce nakłonić sędziów, by zgadzali się na ujawnianie ich danych osobowych.

źródło: Radio Express

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.