Wiadomości

  • 24 grudnia 2017
  • wyświetleń: 4381

Zoolandia zaleca jak pomóc zwierzęciu podczas sylwestra

Artykuł sponsorowany:

Zapraszamy do sklepów zoologicznych Zoolandia w Bielsku-Białej i w Pszczynie. Doradzimy, pomożemy w zakupach oraz podzielimy się naszą obszerną wiedzą na temat zwierząt. Dziś podpowiemy Państwu jak pomóc naszym pupilom podczas sylwestra i wystrzeliwanych w niebo petard i fajerwerków.

Zoolandia - Bielsko-Biała, ul. Warszawska 180 (Tesco), tel 509992773


Zoolandia powstała w 2003 roku. Od 14 lat pomaga właścicielom zwierząt w wielu miastach naszego regionu. Swoje punkty ma w Bielsku-Białej w sklepie Tesco, Centrum Handlowym Sarni Stok oraz Centrum Handlowym Gemini. Usługi oferuje także w Pszczynie (ul. Dworcowa i ul. Dobrawy), Żywcu, Oświęcimiu, Lędzinach i Częstochowie.

Sklepy oferują szeroki asortyment z zakresu odżywiania oraz pielęgnacji zwierząt domowych, takich jak: psy, koty, króliki, gryzonie i inne. Są tutaj także legowiska miski, obroże, smycze i kagańce, a także mnóstwo zabawek dla pupili. Proponujemy też odpowiednie wyposażenie oraz produkty akwarystyczne.

Zoolandia - Bielsko-Biała, ul. Sarni Stok 2 (CH Sarni Stok), tel. 500091455


Dla pracowników Zoolandii podstawą jest dobry kontakt z Klientem. Każdy dzień przynosi coś nowego, uczy nowych okoliczności, zachowań zwierząt, ich potrzeb. To dlatego w punktach Zoolandii pracują osoby otwarte, z pasją, które na bazie wiedzy i nabytych doświadczeń są w stanie pomóc i doradzić w wielu sytuacjach.

Przeprowadzane przez ostatnie lata badania naukowe nad dietą, zachowaniem i pielęgnacją zwierząt domowych, diametralnie zmieniają naszą wiedzę co do ich potrzeb. Do lamusa odchodzą stwierdzenia że pies to jedynie obrońca i strażnik posesji, trzymany na ciężkim łańcuchu, a kot tylko łowca drobnych gryzoni. Już w większości przypadków są to nasi przyjaciele, o których dbamy jak o członków rodziny.

Zoolandia - Bielsko-Biała, ul. Leszczyńska 20 (CH Gemini) tel. 732679777


Lokalizacje sklepów zoologicznych Zoolandia:

Dziś poruszyć chcemy bardzo aktualny problem - reakcji zwierząt na sylwestrowe petardy i fajerwerki.

Sylwestrowa nie-zabawaW okresie świąteczno-noworocznym powraca temat lęku naszych pupili (psów , kotów i nie tylko) przed fajerwerkami. Dla większości zwierząt głośne wystrzały kojarzone są z ogromnym zagrożeniem ze strony natury: burzą, piorunami lub nadchodzącym kataklizmem. Zwierzęta same używają głośnych dźwięków, lecz tylko w momentach zagrożenia, aby ostrzec innych przed zagrożeniem, czyli np. atakiem drapieżnika .

Dlatego nie dziwmy się gdy nasz zwierzak woli oddalić się w bezpieczne i w miarę ciche miejsce, by przeczekać trudny czas. Nie jest to zachowanie osobliwe czy mogące budzić nasze obawy. To naturalna reakcja obronna zwierząt przed zagrożeniem. Niepokój i chęć oddalenia się od głośnych strzałów jest naturalną reakcją zwierząt.

W przypadkach, kiedy pies przeżywa lęk, należy znaleźć mu oddalone od źródeł nieprzyjemnych dźwięków miejsce, dać psu coś do gryzienia np. kong wypełniony przysmakiem i starać się zamaskować częściowo odgłos petard włączeniem telewizora lub muzyki trochę głośniej niż zazwyczaj. By złagodzić nieprzyjemne emocje warto odpowiednio wcześnie. czyli na około 7-14 dni zastosować środki feromonowe, krople naskórne lub tabletki, które ułatwią przetrwać trudne chwile naszemu pupilowi.

Nigdy nie pocieszamy psa lub kota przeżywającego lęk, czyli nadmiernie nie głaskamy i przytulamy. Zdecydowanie lepiej jest w takiej sytuacji skoncentrować psa lub kota na zabawie i ćwiczeniach. W ten sposób aktywujemy procesy korowe i hamujemy przeżywanie emocji.

Jeśli pies lub kot boi strzałów i głośnych dźwięków poza okresem noworocznym, warto zwrócić się do behawiorysty, który opracuje program modyfikacji zachowania mający na celu wyeliminowanie reakcji lękowych w trudnych dotychczas sytuacjach.

Warto również zmienić nieco pory, miejsca i intensywność spacerów. Dłuższe niż zwykle przechadzki organizujemy w pierwszej połowie dnia, co najmniej dwa, a nawet trzy spacery, kiedy prawdopodobieństwo wystrzału petard jest mniejsze. Idealnie jest zabrać psa poza miasto, aby dostarczyć mu pozytywnych emocji w nowym terenie.

Reasumując, pamiętajcie, że bardzo wiele zależy od Was, czyli właścicieli i pod żadnym pozorem nie powinniście zostawiać waszych pupili samych w domu, ponieważ to dodatkowo bardzo potęguje ich strach i lęk, często nieodwracalnie.

---

Sklep zoologiczny ZoolandiaBielsko-Biała
ul. Warszawska 180 (Tesco)
tel 509992773

Bielsko-Biała
ul. Sarni Stok 2 (CH Sarni Stok)
tel. 500091455

Bielsko-Biała
ul. Leszczyńska 20 (CH Gemini)
tel. 732679777

Pszczyna
ul. Dworcowa 12
ul. Dobrawy 34 (Pasaż Dobrawy)
Tel. 570-700-665