Wiadomości

  • 17 stycznia 2018
  • wyświetleń: 8453

[ZDJĘCIA] Kosztowana kolizja. Sprawca bez uprawnień i OC

Do zdarzenia doszło wczesnym rankiem na ulicy Legionów w Czechowicach-Dziedzicach. Na wysokości MOSiR-u zderzyły się dwa samochody osobowe. Nikomu nic się nie stało, ale sprawca zdarzenia będzie miał teraz spore problemy.

Kolizja na ul. Legionów - 17.01.2018


Kolizja jakich wiele. Chwila nieuwagi i kierowca Fiata Punto nie wyhamował przed Nissanem Micrą. Uczestnikom nic poważnego się nie stało. Początkowo mieli spisać oświadczenie, ale okazało się to niemożliwe. Sprawca nie wykupił polisy OC do swojego samochodu. Ponadto nawet jeśli dopełniłby tego obowiązku, to nie powinien wcale wsiadać za kierownicę. Nigdy nie posiadał bowiem prawo jazdy.

Na miejsce zdarzenia został wezwany patrol drogówki z Bielska-Białej. Policjanci sporządzili niezbędną dokumentację i ukarali 24-letniego sprawcę mandatem w kwocie 1050zł. To jednak nie ostatnie wydatki kierowca Fiata. Za naprawę Nissana zapłaci Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny. Później sprawca będzie musiał zwrócić do UFG wszystkie koszty związane z naprawą. Nie będą to małe kwoty. Prawie nowy Nissan został dość poważnie uszkodzony i naprawa na oryginalnych częściach, może sięgnąć nawet kwoty 10 tysięcy złotych.

Miejsce zdarzeniasid / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.