Wiadomości

  • 21 stycznia 2018
  • wyświetleń: 8459

Ekologiczna gra podłogowa trafiła do szkół i przedszkoli

Do 29 czechowickich przedszkoli i szkół podstawowych trafiła gra podłogowa, poruszająca tematykę prawidłowego gospodarowania odpadami komunalnymi na terenie naszej gminy.

Czechowicka gra podłogowa
Gra podłogowa uczy jak segregować i zagospodarowywać odpady komunalne. · fot. www.um.czechowice-dziedzice.pl


Dzięki grze dzieci ruszają w ekologiczną podróż po Parku na Północy, w trakcie której sprawdzana i poszerzana zostaje ich wiedza na temat zasad segregacji odpadów.

Gra wykonana jest z tkaniny podłogowej w formacie 2x1,5m, po której uczestnicy zabawy poruszają się wykorzystując - zamiast pionków do gry - różnego rodzaju odpady podlegające segregacji. Tłem gry są charakterystyczne miejsca znajdujące się w Parku na Północy, takie jak skatepark, plenerowa siłownia, plac zabaw, boiska, "górka" oraz otaczające park domy prywatne i bloki.

Ekologiczna gra podłogowa trafiła do szkół i przedszkoli - 01.2018 · fot. www.um.czechowice-dziedzice.pl


Celem stworzenia gry podłogowej o tematyce odpadów komunalnych jest wyrabianie, już od najmłodszych lat, dobrych nawyków segregowania odpadów. Utrwalanie tych zasad poprzez zabawę, w naturalny sposób trafia do dzieci. Najmłodsi mieszkańcy naszej gminy nie tylko sami dowiadują się jak segregować śmieci, ale również i tego, na jakie niewłaściwe praktyki dorosłych powinni zwrócić uwagę.

Na zdjęciach w edukacyjną grę podłogową wykonaną na zlecenie Urzędu Miejskiego w Czechowicach-Dziedzicach grają przedszkolaki z Przedszkola Publicznego nr 2.

Gra podłogowa, ekologia

aka / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.