Praca Czechowice-Dziedzice Praca Czechowice-Dziedzice

czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 23 sierpnia 2006
  • wyświetleń: 2031

Most między Kaniowem i Czechowicami

Most między Kaniowem i Czechowicami
fot. danielek2002 / klub.czecho.pl


Mimo dodatkowej roboty most, między Kaniowem i Czechowicami-Dziedzicami będzie gotowy do końca września. Wszyscy jednak liczyli, że przeprawę uda się zbudować szybciej - pisze Dziennik Zachodni.

Most zamknięto w kwietniu tego roku, co stało się powodem utrudnień dla setek mieszkańców Kaniowa. W tym miejscu bowiem przebiega jedyne sensowne połączenie z Czechowicami-Dziedzicami, gdzie wiele osób pracuje i uczy się w szkołach średnich.

W trakcie prac okazało się jednak, że budowniczowie przed 30 laty źle postawili podpory mostu. Po rozebraniu starej konstrukcji jezdni, jedna z podpór runęła do wody. Druga wprawdzie stała, ale eksperci ocenili, że nie wytrzymałaby kolejnych dekad.

Stanisław Pięta z zarządu powiatu bielskiego wyjaśnia, że trzeba było wybudować zupełnie nowe podpory, co wcześniej nie było planowane. Oprócz przyczółków na brzegach, które wytrzymały próbę czasu, cały most będzie właściwie zupełnie nowy - dodaje radny Pięta.

Więcej w Dzienniku Zachodnim

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.