czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 23 stycznia 2018
  • 26 stycznia 2018
  • wyświetleń: 5012

Ranking ZPP: nasza gmina pierwsza na Śląsku i czwarta w kraju!

Wysokie, czwarte miejsce w Polsce i pierwsze miejsce na Śląsku zajęły Czechowice-Dziedzice w Ogólnopolskim Rankingu tworzonym przez Związek Powiatów Polskich. Wyróżnienie w Rankingu za 2017 rok nasza Gmina otrzymała w kategorii gminy miejskie i miejsko-wiejskie. To najlepszy jak dotąd wynik Czechowic-Dziedzic, które od lat utrzymują się w pierwszej dziesiątce prestiżowego rankingu.

urząd miejski, ratusz
Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach · fot. czecho.pl


Konkurs ZPP jest bezpłatny i dobrowolny. Od lat cieszy się dużym zainteresowaniem. Samorządy sklasyfikowane w Rankingu oceniane są przez ekspertów ZPP według wielu kryteriów zgrupowanych w jedenastu grupach tematycznych takich jak: działania proinwestycyjne i prorozwojowe; rozwiązania poprawiające jakość obsługi mieszkańca oraz funkcjonowania jednostki samorządu terytorialnego; rozwój społeczeństwa informacyjnego; rozwój społeczeństwa obywatelskiego; umacnianie systemów zarządzania bezpieczeństwem informacji; promocja rozwiązań z zakresu ochrony zdrowia i pomocy społecznej; promocja rozwiązań z zakresu edukacji, kultury i sportu; wspieranie działań na rzecz gospodarki rynkowej; promocja rozwiązań ekoenergetycznych i proekologicznych; współpraca krajowa i międzynarodowa oraz działania promocyjne.

Kolejność na liście uzależniona jest od wyników osiąganych przez samorząd oraz od zrealizowanych działań. Klasyfikacja układana jest według punktacji. Warto podkreślić, że zdobywając czwarte, najwyższe dotychczas miejsce na ogólnopolskiej liście rankingowej, nasza gmina zgromadziła blisko cztery i pół tysiąca punktów więcej w stosunku do roku ubiegłego.

Czechowice-Dziedzice ocenione zostały wysoko, między innymi za skuteczne pozyskiwanie oraz sprawne wydawanie środków zewnętrznych, pochodzących zarówno z funduszy unijnych, jak i krajowych oraz działania promujące edukację, kulturę i sport.

Gmina Czechowice-Dziedzice jest notowana w rankingu od wielu lat i zawsze plasuje się w pierwszej dziesiątce ogólnopolskiej klasyfikacji. Tegoroczne, wysokie miejsce Czechowic-Dziedzic, oznacza dla gminy kolejny awans. Poprzednio, dwa lata z rzędu, Czechowice-Dziedzice zajmowały miejsce piąte.

aka / czecho.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.