Wiadomości

  • 29 stycznia 2018
  • wyświetleń: 2962

Ferie zimowe bez śniegu? Prognozy nie ucieszą najmłodszych

W województwie śląskim rozpoczęły się ferie zimowe. Wiele wskazuje na to, że w czasie dwutygodniowej przerwy od nauki nie spadnie zbyt wiele śniegu.

Górka saneczkowa w Parku Północ
Górka saneczkowa w Parku Północ · fot. czecho.pl


Jak informują Łowcy Burz Podbeskidzie w pierwszym tygodniu zimowego odpoczynku pogoda będzie przypominała raczej przedwiośnie. - W ciągu dnia temperatura zdecydowanie powyżej 0*C, w poniedziałek nawet 8-10*C, nocami też nie będzie spadać poniżej 0*C, wyjątek środa nad ranem - informują na swojej stronie Łowcy Burz Podbeskidzie.

W trakcie pierwszego tygodnia ferii pojawiać się też będą słabe opady deszczu, który ma padać we wtorek i czwartek. Od piątku opady deszczu będą przechodzić w opady śniegu. W pierwszej części tygodnia możemy spodziewać się też nieco silniejszego wiatru. - Nie będzie on jednak groźny. Najsilniejsze porywy będą dochodzić do 70-75 km/h, lokalnie do 80 km/h - dodają Łowcy Burz Podbeskidzie.

Na jakiś akcent zimowy musimy poczekać do przyszłego weekendu. Jak informują Łowcy Burz dopiero wtedy mają pojawić się opady śniegu, a temperatura spadnie poniżej 0*C.

ab / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.