czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 29 stycznia 2018
  • wyświetleń: 11772

[ZDJĘCIA] Popołudniowy pożar na terenie zakładu przy ul. Legionów

W poniedziałek około godziny 15.00 na terenie jednego z zakładów w Czechowicach-Dziedzicach Południowych wybuchł pożar. Udało się uniknąć potężnego zagrożenia, ale straty i tak są spore.

Reklama

Popołudniowy pożar na terenie zakładu przy ul. Legionów - 29.01.2017 · fot. czecho.pl


W momencie dojazdu pierwszego zastępu z hali o powierzchni około 120 metrów kwadratowych wydobywał się gęsty dym i płomienie. Sytuacja była bardzo niebezpieczna, ponieważ w hali były składowane łatwopalne odpady przygotowane do recyklingu. Do środka weszli strażacy w aparatach tlenowych i po kilku długich minutach, udało się zapanować nad ogniem. Po chwili gdy strażacy myśleli, że to już koniec akcji okazało się, że w części dachu był ukryty pożar. Na szczęście i tę sytuację udało się w miarę szybko opanować.

Pożar hali przy ul. Legionów - 29.01.2018 · fot. OSP Lipowiec


Jak dowiedział się nasz portal, spaleniu bądź nadpaleniu uległa połowa hali wraz z wyposażeniem. Przyczynę pojawienia się ognia bada teraz policja i biegły z zakresu pożarnictwa. Straty materialne są duże, a do czasu ekspertyzy biegłego z zakresu budownictwa, hala produkcyjna nie może być użytkowana.

Przed przyjazdem straży ewakuowano 10 osób znajdujących się wówczas na terenie zakładu. Nikomu nic się nie stało. Jak podsumowali strażacy, była to jedna z najpoważniejszych akcji ostatnich miesięcy. Hala w której wybuchł pożar, przylega do kolejnych dużo większych obiektów. Gdyby ogień zauważono chwilę później, dojazd strażaków opóźniłby się lub akcja gaśnicza zostałaby przeprowadzona nieprofesjonalnie, to mielibyśmy do czynienia z największym na Podbeskidziu pożarem od lat.

Miejsce zdarzeniaNa miejscu interweniowały jednostki: Państwowej Straży Pożarnej (posterunek zamiejscowy w Czechowicach-Dziedzicach), OSP Lipowiec, OSP Komorowice Śląskie.

aka, ab, sid / czecho.pl

źródło: OSP Lipowiec

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.