czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 30 stycznia 2018
  • wyświetleń: 9186

[WIDEO, ZDJĘCIA] Pożar piwnicy przy Wesołej. Ewakuacja kilkunastu osób!

Poniedziałek, 29 stycznia czechowiccy strażacy zapamiętają na długo. Siedem zastępów straży zadysponowano około godziny 17:00 na ulicę Wesołą w Czechowicach-Dziedzicach. Ogień pojawił się w piwnicy domu wielorodzinnego.

ReklamaStrażacy ruszyli do akcji z ulicy Legionów, gdzie trwało dogaszanie hali produkcyjnej. Pisaliśmy o tym szczegółowo w artykule - [ZDJĘCIA] Popołudniowy pożar na terenie zakładu przy ul. Legionów

Pożar przy ul. Wesołej w Czechowicach-Dziedzicach - 29.01.2018 · fot. OSP "Czechowice" i OSP "Dziedzice" w Czechowicach-Dziedzicach


Po dotarciu jednostek na ulicę Wesołą okazało się, że ogień w piwnicy zaprószył jeden z lokatorów, który nieumiejętnie rozpalił w piecu. Dym i płomienie z paleniska zamiast iść do komina, zaczęły rozprzestrzeniać się po piwnicy i klatce schodowej. Z budynku ewakuowano kilkanaście osób. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Pożar przy ulicy Wesołej.
Pożar piwnicy przy Wesołej. Ewakuacja kilkunastu osób! · fot. OSP Lipowiec


Strażacy w aparatach tlenowych weszli do piwnicy i wygasili piec. Pomieszczenia budynku oddymiono i sprawdzono pod kątem obecności tlenku węgla. Zagrożenia nie stwierdzono i lokatorzy po kwadransie mogli wrócić do swoich mieszkań.

Miejsce zdarzenia

sid / czecho.pl
źródło: ospczechowice.pl, OSP Dziedzice, OSP Lipowiec

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.