Wiadomości

  • 15 lutego 2018
  • 18 lutego 2018
  • wyświetleń: 3473

Osiedle Luizy: mieszkania bez kredytu, ze zwrotną partycypacją

Artykuł sponsorowany:

PTBS Pszczna oferuje nowe mieszkania na osiedlu Luizy. Bez kredytu hipotecznego, z partycypacji, rewaloryzowanej i zwracanej po zakończeniu najmu!

Osiedle Luizy w Pszczynie
Osiedle Luizy w Pszczynie · fot. PTBS Pszczyna


Wiele młodych osób i rodzin zastanawia się nad wyborem kupna czy najmu mieszkania. Tylko nieliczni mogą sobie pozwolić na zakup z własnych środków, pozostali muszą podeprzeć się kredytem hipotecznym z obowiązkowym wkładem własnym lub skorzystać z oferty najmu lokalu na rynku komercyjnym.

Pszczyńskie TBS Sp. z o.o. jako jedyny podmiot na lokalnym rynku nieruchomości oferuje stały i stabilny wynajem nowych mieszkań w standardzie wykończenia "pod klucz". Najnowszą propozycją w tym zakresie jest Osiedle Luizy, które powstanie u zbiegu ulic Cieszyńskiej i Sznelowiec.

Osiedle Luizy w Pszczynie
Osiedle Luizy w Pszczynie · fot. PTBS Pszczyna


Jest to niezwykle korzystna alternatywa dla ofert z prywatnego rynku czy też zakupu nowych mieszkań. Atutem tej propozycji są jasne zasady wynajmu, m.in. zwrot zainwestowanych i zrewaloryzowanych środków (partycypacji i kaucji) w przypadku rozwiązania umowy, a także niższy koszt comiesięcznych opłat za najem.

Dla uproszczenia przyjmijmy dwupokojowe mieszkanie o pow. 47,91 m2 Czynsz miesięczny bez wydatków eksploatacyjnych oraz mediów wyniesie 680,32 zł. Cena najmu lokalu w podobnym standardzie i zbliżonej powierzchni - na rynku komercyjnym to wydatek średnio ok. 1300 zł/m-c również bez kosztów eksploatacyjnych oraz mediów.

Osiedle Luizy w Pszczynie
Osiedle Luizy w Pszczynie · fot. PTBS Pszczyna


Dla przykładowego mieszkania jednorazowy koszt związany z wynajęciem ww. mieszkania w PTBS to 44.096,34 zł. Jednakże jest to partycypacja i kaucja, która po zakończeniu najmu jest zwracana w zrewaloryzowanej wysokości.

Podsumowując:
  • czynsz miesięczny jest dużo niższy niż wynajem mieszkania na rynku komercyjnym;
  • początkowy wkład jest wyższy niż na rynku komercyjnym, lecz przy wyprowadzeniu się z mieszkania partycypacja i kaucja jest w całości zwracana - zrewaloryzowana do obowiązującej wartości odtworzeniowej i wartości czynszu;
  • łączne koszty roczne za wynajem mieszkania z zasobów PTBS są o ok. 7400 zł niższe od komercyjnego wynajmu;
  • łączne koszty po 30 latach za wynajem mieszkania z zasobów TBS są o ok. 222.000 zł niższe od komercyjnego wynajmu i ok. 100.000 zł niższe od zakupu nowego mieszkania na kredyt.


Osiedle Luizy w Pszczynie
Osiedle Luizy w Pszczynie · fot. PTBS Pszczyna


Celem takiej formuły wynajmu jest zapewnienie lokali mieszkalnych dobrej jakości osobom i rodzinom, które nie mogą lub nie chcą zaciągać długoletniego kredytu hipotecznego.

Więcej o inwestycji, w tym pełna lista lokali mieszkalnych wraz z dokładnymi rzutami, na stronie http://www.osiedleluizy.pl

Pszczyńskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Spółka z o. o.

43-200 Pszczyna
ul. Jana Kilińskiego 5A

tel. 32 2128555
tel. 32 4490326
fax 32 2128555

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "PTBS Pszczyna" podaj