czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 20 lutego 2018
  • wyświetleń: 5924

Przetarg na budowę placu, na którym stanie Pomnik Wolności

Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach ogłosił przetarg na budowę placu miejskiego przy ulicy Niepodległości. Do listopada na terenie nowego placu miejskiego stanie Pomnik Wolności.

Koncepcja programowo-przestrzenna pomnika Wolności
Koncepcja programowo-przestrzenna pomnika Wolności · fot. materiały przetargowe


Przedmiot zamówienia pn. "Budowa placu miejskiego przy ul. Niepodległości w Czechowicach-Dziedzicach" obejmuje wykonanie robót budowlanych związanych z zagospodarowaniem terenu działki nr przy ul. Niepodległości w Czechowicach-Dziedzicach.

Plac zostanie wykonany z płyt betonowych o rozmiarach 75x50 cm i 25x25 cm w kolorze grafitowym i szarym. Powierzchnia całkowita utwardzenia terenu płytami betonowymi wynosi 795 m2. Ponado w ramach inwestycji przewidziano nasadzenia niskich drzew, kwiatów i trawników. Na miejscu zostaną zamontowane również elementy małej architektury (kosze na śmieci, ławki, maszty flagowe, kraty pod drzewa).

plac wolności
Projekt zagospodarowania terenu · fot. materiały przetargowe


W czasie przewidzianym na realizacje przedmiotu zamówienia realizowany będzie zakres prac związanych z budową Pomnika Wolności. Wyłoniony w przetargu na budowę placu wykonawca zostanie zobowiązany jest do czasowego udostępnienia wydzielonej części placu budowy w terminach uzgodnionych z wykonawcą pomnika, w celu wykonania fundamentu i bryły pomnika oraz montażu elementów rzeźbiarskich.

Termin zakończenia robót został określony na 12 października, czyli na miesiąc przed planowanymi w tym miejscu uroczystymi obchodami setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

W budżecie gminy na 2018 rok zabezpieczono na budowę placu 1,25 mln złotych.

ab / czecho.pl

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.