Wiadomości

  • 23 lutego 2018
  • 23 marca 2018
  • wyświetleń: 4808

Punky Reggae Live w Chacharni: Farben Lehre, Gutek, Big Cyc i ...

Artykuł sponsorowany:

23 marca od godziny 18.00 w klubie Chacharnia w Czechowicach-Dziedzicach zagrają: Farben Lehre, Gutek, Big Cyc oraz Rastafajrant.

Klub Muzyczny CHACHArnia


Z wyjątkową przyjemnością informujemy, że po kilku latach przerwy na krajową mapę koncertową powraca kultowa trasa PUNKY REGGAE live, której początki sięgają 2004 roku... Tym razem odwiedzimy łącznie 16 klubów w całej Polsce, w okresie od połowy lutego do drugiej połowy kwietnia 2018. W rolach głównych wystąpią: FARBEN LEHRE (pomysłodawca całego przedsięwzięcia) oraz, znany z Indios Bravos, GUTEK w swoim projekcie solowym (wraz z zespołem). Pozostali dwaj wykonawcy the ANALOGS i BIG CYC zagrają równo po połowie trasy (8 miast). Na każdym koncercie, oprócz trzech głównych kapel, na scenie pojawi się czwarta w charakterze gościa/supportu...

Najważniejsza idea przyświecająca trasie PUNKY REGGAE live, którą w jednym ze swoich utworów rzucił niegdyś Bob Marley ("Punky Reggae Party"), polega na zamazywaniu sztucznych podziałów, wzajmnym szacunku między artystami i ich pozytywnych relacjach z przybywającą na koncerty publicznością. Jednym słowem MUZYKA powinna łączyć, a nie dzielić, natomiast sama trasa ma charakter otwarty na różne gatunki, jednak bez popadania w irracjonalne skrajności.

PRAWDA, MUZYKA, SZACUNEK czyli PUNKY REGGAE live 2018 nadchodzi...

Bilety:
  • 45 Pln (przedsprzedaż)
  • 55 PLN (dzień koncertu)


Przedsprzedaż (45 PLN):


Uwaga! Rezerwacja mailowa biletów w cenie 45 PLN jest już uruchomiona i będzie aktywna do dnia koncertu. Trzeba podać imię nazwisko, miasto koncertu i ilość biletów.
adres: kalina.k666@wp.pl

http://www.facebook.com/PUNKYREGGAElive (FB PRlive)

FARBEN LEHRE powstało we wrześniu 1986 roku. Od tamtego czasu ukazało się 12 płyt studyjnych: "Bez pokory", "My maszyny", "Insekty", "Zdrada", "Atomowe zabawki", "Pozytywka", "Farbenheit", "Snukraina", "Ferajna", "Achtung 2012", "Projekt PUNK", "Trzy dekady", koncertowa kaseta "Samo życie", trzy oficjalne dvd: "Przystanek Woodstock 2006", "Punky Reggae live 2008", "Przystanek Woodstock 2013 - Projekt PUNK" oraz liczne kompilacje.

Od wielu lat zespół bardzo dużo koncertuje zarówno w Polsce, jak i za granicą. Na swoim koncie płoccy muzycy mają występy u boku tak znaczących formacji jak the Exploited, Die Toten Hosen, New Model Army, U.K.Subs, G.B.H., Vibrators czy Dritte Wahl, . W ostatnich 15 latach FL zagrało ponad 1500 koncertów, co sytuuje go w gronie najczęściej koncertujących polskich (i nie tylko) zespołów. Od 2004 roku FARBEN LEHRE był pomysłodawcą oraz jednym z głównych wykonawców trasy koncertowej Punky Reggae live, która rokrocznie odwiedzała kilkadziesiąt klubów w większości dużych polskich miast i teraz, w 2018 roku - po kilka latach przerwy - ponownie powraca na polską mapę koncertową.

Żywiołowe koncerty zawsze grane "na maksa" to bez wątpienia znak rozpoznawczy kapeli z Płocka. Łącznie w samym 2016 roku kapela zagrała w 96 miastach i wciąż aktywnie udziela się na wielu scenach naszego kraju oraz za jego granicami. Muzyka FARBEN LEHRE jest energiczna, melodyjna, pełna radości grania i wolna od kompleksów. Ostre, aczkolwiek przystępne dźwięki oraz garść szczerych słów stanowią próbę duchowego porozumienia się z drugim człowiekiem. Najważniejsze utwory to "Anioły i demony", "Erato", "Ferajna", "Handel", "Helikoptery", "Judasz", "Matura" , "Spodnie z GS-u" czy "Terrorystan".

SKŁAD:
Wojciech Wojda - wokal, teksty
Konrad Wojda - gitara, wokal
Filip Grodzicki - gitara basowa
Gerard Klawe - perkusja

GUTEK to jeden z najbardziej rozpoznawalnych głosów na polskiej scenie muzycznej. Znany zarówno z macierzystej formacji Indios Bravos, jak i licznych kolaboracji z legendami z kręgu muzyki Hip Hop, Reggae i Punk Rock. Występuje na scenach klubowych i festiwalowych już od wielu lat. Teraz jednak pojawia się sam i niejako debiutuje w roli kompozytora, autora i lidera projektu. Tym bardziej na czasie staje się obecnie pytanie: ''Ciekawe co by zrobił sam?". Odpowiedź na nie już niebawem na debiutanckiej płycie GUTEK oraz na koncertach PUNKY REGGAE live 2018, gdzie artysta zadebiutuje scenicznie, wraz ze swoim zespołem. Uchylając trochę rąbka tajemnicy warto nadmienić, iż GUTEK oprócz premierowych kompozycji zagra również kilka istotnych utworów z repertuaru INDIOS BRAVOS, co niewątpliwie będzie sporą gratką i niespodzianką dla fanów tej popularnej, szczecińskiej formacji. Niwątpliwie to bardzo oczekiwany na polskiej scenie artysta, zatem bez wątpienia...

WARTO POCZEKAĆ :)

BIG CYC to legendarna formacja cyrkowo -rockowa , która wielokrotnie stawała się obiektem medialnych sensacji. Kariera grupy zaczęła się w poprzedniej epoce, w czasach w których brakowało wszystkiego , od jedzenia i picia, po paszporty i walutę. BIG CYC wstrzelił się znakomicie w swój czas, bo połączył melodyjny punk z ironią i kąśliwym humorem Pomarańczowej Alternatywy.

Do dziś, muzycy grający niemal 30 lat w tym samym składzie, tworzą jedną z najbarwniejszych i najbardziej oryginalnych formacji rockowych na polskim rynku muzycznym. Autorzy wielu nieśmiertelnych przebojów, takich jak: "Berlin Zachodni", "Makumba", "Rudy się żeni" i niezapomnianych płyt, m.in. "Z partyjnym pozdrowieniem", "Wojna plemników", "Moherowe berety" czy "Z gitarą wśród zwierząt" od lat walczą z paranoją codzienności w uszczypliwy sposób komentując zastaną rzeczywistość. Ten koncert będzie połączeniem trzęsienia ziemi z serią bolesnych elektrowstrząsów , po których poczujecie się jak nowonarodzeni.

BIG CYC zagra kipiący energią, wybuchowy materiał dla fanów od lat 5 do 105. Obok takich hitów jak "Świat według Kiepskich", czy "Każdy facet to świnia", pojawią sie również piosenki z kontrowersyjnego albumu "Czarne słońce narodu". BIG CYC to rockowa lekcja historii w pigułce!

Matki chowajcie swoje córki , córki chowajcie swoje matki nadciąga Big Cyc!

SKŁAD:
Dżej Dżej - bass, wokal
Dżery - bęben
Piękny Roman - gitara
Skiba - atrakcja wieczoru
oraz
Gadak - klawisze
Maras - gitara

http://www.bigcyc.pl (strona zespołu)
http://www.facebook.com/BigCyc (FB)

Zespół RASTAFAJRANT został założony w Cieszynie w 2015 roku przez muzyków współpracujących m.in. z "De Press", "Dzioło", "LP", Dawidem Kwiatkowskim, Tomkiem Kowalskim, Patrykiem Kumórem, "The Polish" (projekt Wojtka Żółtego z zespołu Akurat) czy Teatrem Śląskim w Katowicach ("Skazany na Bluesa").

Grupa ma na swoim koncie ponad 100 koncertów klubowych i plenerowych. Zespół regularnie zapraszany jest również na koncerty w Republice Czeskiej. W 2017 roku ukazała się debiutancka EP "Dżob Marley".

RASTAFAJRANT gra energiczną mieszankę z pogranicza reggae / rocka i poezji ska-kanej. W czerwcu 2017 roku zespół wygrał ogólnopolski plebiscyt na udział w prestiżowym "Reggaenwalde Festiwal" oraz został zaproszony do udziału w imprezie towarzyszącej Mistrzostwom Europy UEFA EURO U-21 w Kielcach. Muzycy dotychczas dzielili scenę m.in. z Kazikiem Staszewskim, Perfectem, Cleo, Maleo Reggae Rockers, KSU, LOKA, Anią Rusowicz, Mike Love, GAGA/Zielone Żabki, Scum of Toytown i wieloma innymi.

SKŁAD:
Grzegorz Kozioł - wokal/melodyka
Szymon Kucharczyk - gitara
Sebastian Kret - gitara
Jakub Bejda - bas
Krzysztof Pszczółka - perkusja

http://www.facebook.com/Rastafajrant-931706180249400 (FB)

Klub Muzyczny CHACHArnia

43-502 Czechowice-Dziedzice
ul. Legionów 83

tel. 32 722 60 38

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Chacharnia" podaj