czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

 • 6 marca 2018
 • wyświetleń: 3713

[ZDJĘCIA] X Mistrzostwa Pływackie Chorągwi Śląskiej ZHP

3 marca na basenie "WODNIK" Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Czechowicach-Dziedzicach odbyły się X Jubileuszowe Mistrzostwa Pływackie Chorągwi Śląskiej Związku Harcerstwa Polskiego.

X Jubileuszowe Mistrzostwa Pływackie Chorągwi Śląskiej ZHP - 03.03.2017 · fot. hm. Marek Majewski


Patronat Honorowy nad imprezą objęła Poseł na Sejm RP Pani Mirosława Nykiel oraz Komendantka Śląskiej Chorągwi ZHP hm. Anna Peterko.

W zawodach wzięło udział blisko 180 zawodników z 11 hufców Chorągwi Śląskiej (Beskidzki, Katowice, Ziemi Zawierciańskiej, Ziemi Mikołowskiej, Mysłowice, Ziemi Będzińskiej, Dąbrowa Górnicza, Sosnowiec, Jastrzębie-Zdrój, Ziemi Wodzisławskiej oraz Czechowice-Dziedzice).

Zawody rozpoczął Komendant Mistrzostw phm. Stanisław Londzin w obecności Burmistrza Czechowic-Dziedzic Pana Mariana Błachuta. Zawodnicy zmagali się w kategoriach indywidualnych oraz sztafetach w trzech rożnych stylach: klasycznym, grzbietowym oraz dowolnym. Na uczestników w tym roku czekały specjalne i wyjątkowe, bo jedyne takie medale okolicznościowe, które wręczane były przez przybyłych na zawody gości: Poseł na Sejm RP Panią Mirosławę Nykiel, Skarbnika Chorągwi Śląskiej ZHP hm. Andrzeja Lichotę, Członka Rady Chorągwi Śląskiej ZHP hm. Tomasza Huk, Prezesa Fundacji OFS Pana Grzegorza Tomaszczyka i Wiceprzewodniczącą Sejmiku Województwa Śląskiego Panią Sylwię Cieślar.

W klasyfikacji ogólne trzy pierwsze miejsce zajęły reprezentacje:
I miejsce - Hufiec Czechowice-Dziedzice
II miejsce - Hufiec Ziemi Zawierciańskiej
III miejsce - Hufiec Katowice
Poziom oraz przygotowanie sportowe wszystkich zawodników było bardzo wysokie, przez co współzawodnictwo pomiędzy zawodnikami i poszczególnymi reprezentacjami, było bardzo zacięte. Wszystkim uczestnikom oraz zwycięzcom w kategoriach indywidualnych oraz sztafetach serdecznie gratulujemy!

W związku z jubileuszem odbywających się w naszym mieście Mistrzostw Pływackich organizatorzy oraz współorganizatorzy zostali nagrodzeni oraz odznaczeni:

Listy pochwalne Komendantki Chorągwi Śląskiej ZHP otrzymali:
 • Pani Mirosława Nykiel - Poseł na Sejm RP
 • Pan Grzegorz Tomaszczyk - Prezes Stowarzyszenia Obywatelskiego Forum Samorządowego
 • Pan Marian Błachut - Burmistrz Czechowic-Dziedzic
 • Pan Paweł Łękawa - Dyrektor MOSiR w Czechowicach-Dziedzicach
 • phm. Dawid Janik - Komendant Hufca ZHP Czechowice-Dziedzice
 • phm. Stanisław Londzin - Komendant Mistrzostw
 • phm. Anna Mazur - Szefowa Biura Organizacyjnego
 • hm. Marek Majewski - Szef Biura Promocji


Złotą Odznaką za Zasługi dla Chorągwi Śląskiej ZHP odznaczeni zostali: 
 • hm. Marek Majewski
 • phm. Anna Mazur
 • hm. Stanisław Londzin

Statuetkę pamiątkową "Za tworzenie wielopokoleniowej idei ruchu harcerskiego" - phm. Stanisław Londzin

Złotą Honorową Odznakę za Zasługi dla Województwa Śląskiego - phm. Stanisław Londzin.

Sztab organizacyjny składa serdeczne podziękowania za pomoc w organizacji zawodów Burmistrzowi Czechowic-Dziedzic Panu Marianowi Błachutowi, Pani Mirosławie Nykiel Poseł na Sejm RP, Komendantce Śląskiej Chorągwi ZHP hm. Annie Peterko, Stowarzyszeniu Obywatelskiemu Forum Samorządowego w Czechowicach-Dziedzicach, Komendzie Hufca ZHP Czechowice-Dziedzice oraz Miejskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji w Czechowicach-Dziedzicach.

hm. Marek Majewski - Szef ZPI

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.