Wiadomości

  • 14 marca 2018
  • wyświetleń: 4575

[ZDJĘCIA] Goście z Hiddenhausen spotkali się z burmistrzem

W poniedziałek, 12 marca Burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut spotkał się z niemiecką młodzieżą, goszczącą w naszym mieście na zaproszenie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Czechowicach-Dziedzicach.

Goście z Hiddenhausen spotkali się z burmistrzem - 12.03.2018 · fot. www.um.czechowice-dziedzice.pl


Niemieccy uczniowie oraz ich opiekunowie z Olof-Palme-Gesamtschule w Hiddenhausen przebywają w Polsce w dniach od 10 do 16 marca. W tym czasie zwiedzają między innymi: Kraków, Wieliczkę oraz Niemiecki Nazistowski Obóz Koncentracyjny Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu.

Młodzież z Niemiec przyjechała do Czechowic-Dziedzic nie po raz pierwszy, jednak jest to pierwsza wizyta uczniów z partnerskiego miasta Hiddenhausen, odbywająca się na zaproszenie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2. Jest to rewizyta po ubiegłorocznym wyjeździe uczniów ZSP nr 2 do Hiddenhausen.

Burmistrz Marian Błachut podkreślił, że z radością wita kolejną już grupę młodych gości zza Odry w Czechowicach-Dziedzicach. Gospodarz naszej gminy podkreślił, że spotkania młodzieży są wstanie zrobić dla międzynarodowych kontaktów i zacieśniania więzów między sąsiednimi krajami znacznie więcej, niż działania rządów. Poprzez takie spotkania młodzi Polacy i Niemcy pozbywają się bowiem uprzedzeń, wynikających często z niewiedzy, uczą się siebie nawzajem, poznają język i kulturę kraju sąsiada.

Dziękując gościom z Niemiec za wizytę i spotkanie w czechowickim magistracie, burmistrz zaprosił ich do kolejnych odwiedzin w Polsce, a zwłaszcza w naszym regionie. Na zakończenie krótkiego spotkania w Urzędzie Miejskim obie strony wymieniły się okolicznościowymi upominkami.

aka / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.