Wiadomości

  • 17 marca 2018
  • 26 marca 2018
  • wyświetleń: 8341

Przetarg na nowy plac przedłużony o ponad miesiąc. Zdążą z inwestycją?

Do 9 kwietnia wykonawcy mogą składać oferty w przetargu na budowę placu miejskiego przy ul. Niepodległości. Pierwotnie otwarcie ofert miało nastąpić 6 marca. Ponad miesięczny poślizg w procedurze przetargowej ma nie wpłynąć na datę zakończenia inwestycji. Plac ma być gotowy na miesiąc przed obchodami 100. rocznicy Odzyskania Niepodległości.

Koncepcja programowo-przestrzenna pomnika Wolności · fot. materiały przetargowe


Już po raz trzeci Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach zmienił termin składania ofert w przetargu na nowy plac miejski, na którym stanie odbudowany Pomnik Wolności. Według pierwotnych założeń oferty mieliśmy poznać już 6 marca.

Urzędnicy zdążyli już trzykrotnie przedłużyć datę składania ofert: z 6 marca na 13 marca, z 13 marca na 20 marca i z 20 marca na 9 kwietnia. Nie zmieniła się natomiast data ukończenia prac, które mimo ponad miesięcznego poślizgu procedury przetargowej powinny zakończyć się do 12 października 2018 roku.

Przypominamy, że plac zostanie wykonany z płyt betonowych o rozmiarach 75x50 cm i 25x25 cm w kolorze grafitowym i szarym. Powierzchnia całkowita utwardzenia terenu płytami betonowymi wynosi 795 m2. Ponadto w ramach inwestycji przewidziano nasadzenia niskich drzew, kwiatów i trawników. Na miejscu zostaną zamontowane również elementy małej architektury (kosze na śmieci, ławki, maszty flagowe, kraty pod drzewa).

plac wolności
Projekt zagospodarowania terenu · fot. materiały przetargowe


W czasie przewidzianym na realizacje przedmiotu zamówienia realizowany będzie zakres prac związanych z budową Pomnika Wolności. Wyłoniony w przetargu na budowę placu wykonawca zostanie zobowiązany jest do czasowego udostępnienia wydzielonej części placu budowy w terminach uzgodnionych z wykonawcą pomnika, w celu wykonania fundamentu i bryły pomnika oraz montażu elementów rzeźbiarskich.

W budżecie gminy na 2018 rok zabezpieczono na budowę placu 1,25 mln złotych.

ab / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.