Wiadomości

  • 18 marca 2018
  • 22 marca 2018
  • wyświetleń: 7006

Kiedy remont dworca kolejowego? W tym roku studium wykonalności

Minęło już prawie pół roku od czasu, gdy poseł Grzegorz Puda przedstawił mieszkańcom Czechowic-Dziedzic informację, że dworzec w naszym mieście zostanie wyremontowany. W 2018 roku spółka PKP zamierza rozpocząć prace nad studium wykonalności.

Dworzec kolejowy Czechowice-Dziedzice - 05.01.2017
Dworzec kolejowy w Czechowicach-Dziedzicach · fot. czecho.pl


- Na tym etapie jest zbyt wcześnie, aby mówić o szczegółach inwestycji. W tym roku planujemy rozpoczęcie prac nad studium wykonalności dla dworca Czechowice-Dziedzice. Po ich zakończeniu będzie można podać więcej informacji na temat planowanego zakresu prac - mówi Aleksandra Grzelak z Polskich Kolei Państwowych S.A.

Jak wynika z Programu Inwestycji Dworcowych, przebudowa dworca w naszym mieście powinna zakończyć się w IV kwartale 2020 roku. Termin ten wydaje się bardzo optymistyczny, z uwagi na fakt, że ma być to jedna z największych inwestycji dworcowych w województwie śląskim. Według szacunków spółka PKP wyda na remont czechowickiego dworca blisko 30 mln złotych.

Dworzec kolejowy Czechowice-Dziedzice - 05.01.2017
Dworzec kolejowy w Czechowicach-Dziedzicach · fot. czecho.pl


Dla przykładu modernizacja zdecydowanie mniejszego dworca w Zgorzelcu, na którą umowę PKP podpisało z wykonawcą w lutym 2018 roku, ma trwać przez 12 miesięcy. Zakres realizacji prac budowlanych w Zgorzelcu jest jednak czterokrotnie mniejszy, bowiem PKP wyda na remont tegoż dworca tylko 7 mln złotych. Do tego trzeba doliczyć długą procedurę przetargową. Do tego trzeba doliczyć procedurę przetargową, która w przypadku dworca w Zgorzelcu rozpoczęła się w III kwartale 2016 roku.

ab / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.