czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 20 marca 2018
  • 21 marca 2018
  • wyświetleń: 2199

Kierowcy samochodów pojadą za darmo pociągiem Kolei Śląskich

Za nami:

Prezes Kolei Śląskich, podczas spotkania w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Śląskiego, przedstawił kolejną z akcję śląskiego przewoźnika. Tym razem Koleje Śląskie będą zachęcać kierowców do przetestowania transportu kolejowego darmowymi przejazdami.

pociąg do Zakopanego
Kierowcy samochodów wraz z pasażerem pojadą za darmo pociągiem · fot. Koleje Śląskie


W każdą trzecią środę miesiąca kierowcy będą mogli skorzystać z pociągów bezpłatnie i zabrać w podróż jedną osobę towarzyszącą. Pierwsza okazja już pojutrze, w pierwszy dzień wiosny!

Dotychczas zmotoryzowani mogli korzystać z usług KŚ bezpłatnie w dni, gdy stężenie smogu znacznie przekraczało dopuszczalne normy. W tym roku takich dni było osiem, podczas których łącznie z oferty Kolei Śląskich skorzystało ponad 15 500 osób. Bezpłatne przejazdy w ramach akcji Zielone Środy będą się odbywać na takich samych zasadach - podczas kontroli wystarczy zamiast biletu pokazać ważny dowód rejestracyjny. Każdy kierowca może zabrać w podróż jedną osobę towarzyszącą.

- Chcemy w ten sposób pokazać, że nie traktujemy naszego zaangażowania w walkę o środowisko w sposób doraźny, lecz myślimy o ekologii przez cały rok. A trudno chyba o lepszy moment na tego typu kampanię niż rok 2018, jeśli weźmiemy pod uwagę, że to właśnie w tym roku Katowice są gospodarzem szczytu klimatycznego COP 24 - informują Koleje Śląskie.

Warto pamiętać, że transport kolejowy jest kilka razy bardziej ekologiczny niż samochodowy, o czym świadczą tzw. ślady CO2 generowane przez pojedynczego pasażera w różnych środkach transportu.

Akcja będzie dotyczyć wszystkich pociągów Kolei Śląskich, z wyjątkiem odcinka przygranicznego Chałupki-Bohumin, pociągów Ornak na odcinku Żywiec-Zakopane oraz kursów okazjonalnych.

ab / czecho.pl

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.