Wiadomości

  • 23 marca 2018
  • wyświetleń: 7728

Fenomen kosmetyków azjatyckich do makijażu

Artykuł sponsorowany:

Kobiety pochodzące z Azji, w szczególności Japonki, znane są na całym świecie z pięknej, gładkiej i zadbanej cery.

Niejedna przedstawicielka płci pięknej z innego kontynentu chciałaby tak wyglądać, dlatego coraz większą popularność zyskują kosmetyki azjatyckie na Kontigo. Sprawdźmy, na czym polega ich fenomen.

LinkHouse


Różnice w podejściu do dbania o skórę


Międzykontynentalne różnice kulturowe pomiędzy Europą i Azją widoczne są również w dziedzinie dbania o skórę. Azjatki, w porównaniu do Europejek, stawiają przede wszystkim na ochronę i pielęgnację cery. Europejki za to nastawione są na maskowanie niedoskonałości. W filozofii dbania o czystą cerę tkwi sekret piękna azjatyckich kobiet. To właśnie one nauczyły się niemal wszystkiego, co wiedzieć trzeba o dbaniu o skórę. Z tego powodu nie muszą używać zbyt wielu kosmetyków do makijażu, a kosmetyki do twarzy z Azji, to głównie produkty pielęgnacyjne, ochronne i nawilżające.

Kosmetyki do twarzy z Azji

Azjatki już dawno odkryły to, co Europejki zdawałoby się odkrywają dopiero teraz, a mianowicie działanie wyciągów i olejków roślinnych. To właśnie one stanowią bazę azjatyckich kosmetyków. Ze względu na to, że Azjatki przykuwają uwagę do regularnego, codziennego oczyszczania twarzy, poświęcają na to nawet do godziny czasu w ciągu dnia, używając przy tym od 6 do 11 kosmetyków! Dodatkowo, kosmetyki do twarzy z Azji komponowane są nieco inaczej niż ich europejskie odpowiedniki. Azjatyckie produkty nastawione są na osiągnięcie konkretnego efektu, np. oczyszczenia, liftingu, rozjaśnienia, itp., podczas gdy w Europie nadal produkuje się kosmetyki zróżnicowane pod względem rodzaju cery (mieszana, tłusta, sucha) lub konkretnej grupy wiekowej (20+, 30+, 40+, itd.). Wystarczy spojrzeć na ofertę kosmetyków azjatyckich dostępną na https://kontigo.com.pl/kosmetyki-azjatyckie/twarz.html, która doskonale pokazuje jakie trendy w pielęgnacji twarzy obowiązują w Azji.

Kosmetyki azjatyckie do makijażu

Oczywiście, chociaż Azjatki obsesyjnie wręcz dbają o oczyszczanie i nawilżanie cery, to używają także kosmetyków do makijażu. Kosmetyki azjatyckie do makijażu dostępne na https://kontigo.com.pl/kosmetyki-azjatyckie/makijaz.html są jednak nieco inne niż te europejskie. Przede wszystkim, podkłady i kremy zawierają w swoim składzie wysokie filtry przeciwsłoneczne. Azjatki wiedzą, że wystawianie skóry na działanie promieni słonecznych przyspiesza jej starzenie się, dlatego kosmetyki, których używają do codziennego makijażu, chronią skórę twarzy przed nadmiernym opalaniem.