Wiadomości

  • 26 marca 2018
  • wyświetleń: 2138

Bezpłatne przejazdy kibiców na mecz Polska - Korea Południowa

Już we wtorek piłkarska reprezentacja Polski wróci na Stadion Śląski. Organizatorzy zachęcają, aby na mecz udać się darmową komunikacją publiczną. 

We wtorkowy wieczór na trybunach "Kotła Czarownic" zasiądzie komplet publiczności, czyli ponad 54 tys. kibiców. Organizatorzy jasną mówią, że najlepiej swój samochód zostawić na parkingu przed własnym blokiem albo domem, a kibice z dalszych miast i z dalszych rejonów Polski, najlepiej aby pozostawili samochody na parkingach przy dworcach kolejowych lub autobusowych.

- Zachęcamy do tego, aby skorzystać z darmowej - dla posiadaczy zaproszeń, biletów i akredytacji - komunikacji publicznej, która dowiezie państwa na stadion oraz pozwoli z niego wrócić do domu - mówi Adam Pawlicki ze Stadionu Śląskiego.

Dlaczego na mecz Polska - Korea Południowa lepiej wybrać się komunikacja publiczną? - Zwiększona została częstotliwość połączeń na prawie wszystkich trasach Kolei Śląskich oraz linii autobusowych i tramwajowych KZK GOP. Dzięki temu, nie będzie problemów z tym, aby dostać się po meczu do centrum Katowic czy Chorzowa, a stamtąd Kolejami Śląskimi do swojego miejsca zamieszkania - zapewnia Adam Pawlicki

Dla uczestników imprezy uruchomiona zostanie dodatkowa komunikacja tramwajowo-autobusowa oraz kolejowa pociągów "Kolei Śląskich", z której będzie można korzystać bezpłatnie, w dniu imprezy od godz. 9.00 do godz. 1.00 dnia następnego, na podstawie posiadanego biletu na mecz.

Warto dodać, że zaparkowanie samochodu w Parku Śląskim bez posiadania karty wjazdowej będzie niemożliwe. Nie będzie też możliwe parkowanie na pobliskim os. Tysiąclecia.

Ponadto w dniu meczu, od godziny 9.00 do 21.00 uruchomiona zostanie specjalna infolinia, pod którą będzie można uzyskać informacje o bieżącej sytuacji na drogach oraz sposobie dojazdu na stadion. Numer telefonu: (32) 200-11-11.

BM / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.