Wiadomości

  • 30 marca 2018
  • wyświetleń: 6093

[ZDJĘCIA] Przedszkolaki z wizytą u burmistrza Mariana Błachuta

W czwartek 29 marca Burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut gościł w Urzędzie Miejskim grupę przedszkolaków z Katolickiego Przedszkola. Spotkanie z gospodarzem gminy było częścią projektu "Krecik poznaje Polskę", w którym biorą udział najmłodsi mieszkańcy naszej gminy uczęszczający do tej placówki.

Przedszkolaki z wizytą u burmistrza Mariana Błachuta - 29.03.2018 · fot. www.um.czechowice-dziedzice.pl


"Krecik poznaje Polskę" do ogólnopolski projekt mający na celu poszerzanie przez dzieci - za pomocą bajkowego Krecika - wiedzy na temat miasta, w którym mieszkają, poznania jego piękna, dorobku kulturalnego, a także rozbudzanie zainteresowania innymi miejscami w Polsce oraz nawiązywanie kontaktu z innymi przedszkolami w kraju. Krecik odbywa podróż pomiędzy biorącymi udział w projekcie przedszkolami, a w swoim bagażu i pamiętniku zbiera informacje, pamiątki i gadżety z odwiedzanych miast. Biorące udział w programie dzieci z czechowickiego Przedszkola Katolickiego poprosiły o spotkanie z burmistrzem i wspólne przygotowanie "bagażu informacji" i gadżetów, które z Krecik wywiezie z naszego miasta.

Spotkanie Burmistrza Mariana Błachuta z maluchami upłynęło w wyjątkowo sympatycznej atmosferze. Gospodarz gminy był pod wrażeniem dojrzałości zadawanych przez dzieci pytań, ale też i wiedzy przedszkolaków na temat Czechowic-Dziedzic, a nawet funkcjonowania samorządu.

aka / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.