Wiadomości

  • 8 kwietnia 2018
  • wyświetleń: 17478

[ZDJĘCIA] Wypadek na DK-1 w Goczałkowicach, lądował śmigłowiec

Do zderzenia dwóch samochodów osobowych doszło w niedzielę około godziny 14:15 na DK-1 w Goczałkowicach-Zdroju. Trzy osoby trafiły do szpitali. Po najciężej rannego kierowcę BMW przyleciał śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Droga w stronę Bielska-Białej została całkowicie zablokowana na ponad dwie godziny.

Wypadek na DK-1 w Goczałkowicach-Zdrój - 8.04.2018 · fot. sid / pless.pl


Ze wstępnych informacji jakie udało się nam uzyskać na miejscu zdarzenia wynika, że do wypadku doprowadził kierujący Oplem Vectrą, który włączał się do ruchu od strony Uzdrowiska. Najprawdopodobniej nie zauważył poruszającego się w stronę Bielska-Białej samochodu marki BMW 5. Doszło do bocznego uderzenia, w wyniku którego BMW uderzyło w bariery energochłonne.

Kierowca BMW nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa i po pierwszym uderzeniu wypadł z samochodu. Wszyscy podróżujący tym pojazdem trafili do szpitali (dwie osoby dorosłe i dziecko). Po najciężej rannego kierowcę przyleciał śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Jego stan jest poważny. Osobom podróżującym Oplem nic poważnego się nie stało.

Na czas policyjnych czynności krajowa jedynka w stronę Bielska-Białej została całkowicie zablokowana. W czasie interwencji śmigłowca LPR zamknięty był również fragment drogi prowadzący w stronę Pszczyny. Utrudnienia w ruchu mogą potrwać do godziny 17:00. Policja wyznaczyła objazdy (stan na godzinę 15:40).

Miejsce zdarzenia: DK-1 Goczałkowice-ZdrójBM, sid / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.