czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 16 kwietnia 2018
  • wyświetleń: 3717

W Janowicach ktoś strzela do kotów! Mieszkańcy apelują do snajpera!

W Janowicach ktoś strzela do kotów. To kolejny raz, gdy w gminie Bestwina dochodzi do takich zdarzeń, poprzednie - jak informuje Urząd Gminy - miały miejsce pod koniec ubiegłego roku.

- Okres zimowy minął, koty wyszły z domów, wyszedł niestety i "snajper" - poinformował Urząd Gminy. Jak relacjonują mieszkańcy, 7 kwietnia został postrzelony dziesięciomiesięczny kotek, młodszy brat opisywanego wcześniej kota z postrzelonym kręgosłupem. Zwierzę wyszło z domu po godz. 21.00 i wróciło z przestrzelonym na wylot barkiem.

Mieszkańcy Janowic wystosowali dramatyczny apel: Sąsiedzie! Czy strzelanie do kotów o tej porze to rodzaj wyciszenia przed snem, czy też tchórzostwo, bo nikt nie będzie widział? Słychać było jedynie przeraźliwy krzyk rannego kotka... Znajdź sobie inną rozrywkę przed snem, nie celuj w koty, zwłaszcza, gdy sam jesteś na celowniku Policji. Nie rób zwierzętom krzywdy, nie narażaj ich na cierpienie, a właścicieli na koszty leczenia.

---

Dzień po publikacji artykułu na redakcyjną skrzynkę otrzymaliśmy pismo od Fundacji "Mam kona na punkcie psa". Jego treść publikujemy poniżej.

Oświadczenie Fundacji "Mam kota na punkcie psa"

W związku z komentarzami, które pojawiły się pod artykułem "W Janowicach ktoś strzela do kotów! Mieszkańcy apelują do snajpera!" opublikowanego w dniu 16.04.2018 roku na portalu czecho.pl informujemy, że treść wyrażona przez niektórych komentujących narusza przepisy ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 o ochronie zwierząt, która to zabrania zabijania, znęcania, umyślnego zranienia lub okaleczenia zwierząt..

Publiczne nawoływanie do popełnienia występku lub pochwalanie popełnienia przestępstwa (art 255.1 i 255.3 kodeksu karnego) jest w Polsce karalne. Wobec osób, które naruszyły przepisy prawa nasza Organizacja wykona odpowiednie działania.

Prezes Zarządu
Anna Sztender

aka / czecho.pl, źródło: UG Bestwina

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.