Reklama

Wiadomości

  • 29 kwietnia 2018
  • wyświetleń: 5966

Wiosna Filmów. Festiwal Filmowy w Czechowicach-Dziedzicach

Kino Świt zaprasza serdecznie na Wiosnę Filmów. Festiwal Filmowy, w trakcie którego prezentowane są najlepsze, najciekawsze filmy oklaskiwane i nagradzane na największych międzynarodowych festiwalach filmowych.

Miejski Dom Kultury,Kino Świt


Kino Świt proponuje filmy:

"Neapol spowity tajemnicą"
W słonecznym Neapolu lekarka patolożka Adriana bierze udział w okultystycznej ceremonii, podczas której poznaje fascynującego Andreę. Bohaterowie spędzają ze sobą upojny wieczór w mieszkaniu kobiety. Ich historii daleko będzie jednak do typowej love story. Na wspomnienie jednej upojnej nocy cień rzuca bowiem brutalna zbrodnia, a w kojarzącym się z włoską idyllą mieście namiętność zaczyna mieszać się z szaleństwem, a racjonalność z magią.
Czas trwania: 1 godz. 53 min.
Reżyseria: Ferzan Özpetek
Scenariusz: Ferzan Özpetek, Gianni Romoli
Gatunek: thriller
Produkcja: Włochy
Obsada: Peppe Barra, Anna Bonaiuta, Alessandro Borghi, Maria Pia Calzone

"Do zobaczenia w zaświatach"
Listopad 1918 roku, koniec I wojny światowej. Kilka dni przed zawieszeniem broni Edward Péricourt, niegdyś wzięty artysta, ratuje życie skromnemu urzędnikowi - Albertowi Maillardowi. Wcześniej mężczyźni nie mieli ze sobą nic wspólnego, jednak wojna i absurdalny rozkaz porucznika Pradelle splatają ich losy. Już jako weterani bohaterowie orientują się, że dla powojennej Francji takie ludzkie wraki jak oni są tylko kłopotem. Dodatkowo Pradelle ma zamiar zbić fortunę na zwłokach ofiar wojennych. Wtedy w przyjaciołach odzywa się duch walki o sprawiedliwość. Czy ich zemsta będzie słodka i pomoże upamiętnić prawdziwych bohaterów narodu...?
Czas trwania: 1 godz. 57 min.
Reżyseria: Albert Dupontel
Scenariusz: Albert Dupontel, Pierre Lemaître
Gatunek: dramat
Produkcja: Francja
Obsada: Mélanie Thierry (Pauline), Émilie Dequenne (Madeleine), Niels Arestrup (Pan Péricourt), Albert Dupontel (Albert Maillard)

"Obietnica poranka"
Oparty na autobiograficznej powieści Romaina Gary'ego, film opowiada o wielkiej, wszechmogącej miłości macierzyńskiej, która buduje wokół dziecka iluzję wspaniałego świata. Dzięki tej niezwykłej i szalonej matce, życie głównego bohatera pełne jest zwrotów akcji, namiętności i tajemnic. A niesamowite przygody, jakich Romain doświadcza, pozwalają mu stać się jednym z czołowych powieściopisarzy XX wieku. Ale ta bezgraniczna macierzyńska miłość będzie również jego ciężarem przez całe życie.
Czas trwania: 2 godz. 11 min.
Reżyseria: Eric Barbier
Scenariusz: Eric Barbier, Marie Eynard
Gatunek: biograficzny dramat
Produkcja: Francja
Obsada: Pierre Niney (Roman Kacew, także jako Romain Gary), Charlotte Gainsbourg (Nina Kacew), Alexandre Picot (Sierżant Dufour), Finnegan Oldfield

"Ramen. Smak wspomnień"
Masato mieszka w Takasaki w Japonii i jest młodym kucharzem specjalizującym się w ramenach. Po nagłej śmierci swojego ojca chłopak znajduje walizkę wypełnioną pamiątkami. Wśród nich jest między innymi czerwony notatnik. Należał on do jego matki, która pochodziła z Singapuru i zmarła, gdy Masato miał zaledwie 10 lat. Przeczucie każe mu udać się w podróż do rodzinnego kraju matki, gdzie ma nadzieję odkryć tajemnicę związku rodziców. Na miejscu chłopak niespodziewanie odnajduje swoją babcię, która jak się okazuje, posiada klucz do tyleż romantycznej, co burzliwej historii miłosnej rodziców chłopaka. Obydwojgu w leczeniu emocjonalnych ran pomagać będzie niezwykła, azjatycka kuchnia.
Czas trwania: 89 minut
Reżyseria: Eric Khoo
Scenariusz: Tan Fong Cheng, Wong Kim Hoh
Gatunek: dramat
Produkcja: Singapur, Japonia, Francja
Obsada: Tsuyoshi Ihara, Seiko Matsuda, Takumi Saitoh, Jeanette Aw, Mei Lian, Tetsuya Bessho, Mark Lee, Beatrice Chien

"Utoya - 22 lipca"
22 lipca 2011 roku na norweskiej wyspie Utoya uzbrojony mężczyzna (prawicowy ekstremista) otworzył ogień do przebywającej na obozie młodzieży. W zamachu tym zginęło 69 osób. Reżyser Erik Poppe podjął się nakręcenia filmu poświęconemu zdarzeniu, które wstrząsnęło nie tylko Norwegią, lecz także całym światem. Jego dramat rozpoczyna się od dokumentalnego nagrania z Oslo, gdzie niedługo przedtem ten sam napastnik detonował bombę, zabijając osiem osób. Potem kamera podąża za 19-letnią Kają, spędzającą ze swoją młodszą siostrą kilka dni na wyspie. Nagle pada pierwszy strzał, po którym rozpoczyna się 72-minutowa rekonstrukcja wydarzeń, nakręcona w jednym ujęciu i z perspektywy ofiar.
Czas trwania: 1 godz. 30 min
Reżyseria: Erik Poppe
Scenariusz: Anna Bache-Wiig, Siv Rajendram Eliassen
Gatunek: dramat
Produkcja: Norwegia
Obsada: Aleksander Holmen (Magnus), Andrea Berntzen (Kaja), Brede Fristad (Petter), Elli Rhiannon Müller Osbourne (Emilie)

"Foxtrot"
Izrael, czasy współczesne, ranek. W mieszkaniu Feldmanów wybrzmiewa dźwięk dzwonka. To przedstawiciele wojska, pragnący poinformować, z wielkim smutkiem, że Jonathan zginął w trakcie wykonywania służby. Ona mdleje, on jest w szoku, w ciągu sekundy cały świat legł im w gruzach. Młodzi intruzi próbują pomóc, są uzbrojeni w środki uspokajające, zestaw dobrych rad żywieniowych oraz ćwiczoną zapewne na specjalnych szkoleniach empatię. Pomóc jednak nie mogą, jedynie utrudniają, odchodzą więc ze spuszczonymi głowami. Dla Feldmanów dopiero teraz zaczyna się prawdziwy koszmar, potęgowany przez kolejne godziny spędzone na różnych spotkaniach i rozmowach. Dlaczego ich to spotkało? Co się stało z ich dzieckiem? Jak ich młodziutki syn mógł zginąć, skoro miał stacjonować gdzieś, gdzie jest bezpiecznie? Dlaczego nie będą mogli zobaczyć ciała? Może jednak nie zginął? To jednak dopiero początek wydarzeń, które postawią całe starannie poukładane życie Feldmanów pod wielkim znakiem zapytania.
Czas trwania: 1 godz. 53 min.
Reżyseria: Samuel Maoz
Scenariusz: Samuel Maoz
Gatunek: dramat
Produkcja: Francja, Niemcy, Izrael
Obsada: Lior Ashkenazi (Michael Feldmann), Sarah Adler (Daphna Feldmann), Yehuda Almagor (Avigdor, brat Michaela), Shira Haas (Alma)

"Jesień we Francji"
Abbas Mahadjir pracuje jako nauczyciel w szkole średniej w Republice Środkowoafrykańskiej. Ponieważ jednak jego kraj jest rozdarty wojną, w poszukiwaniu spokoju i bezpieczeństwa Abbas wraz z dwójką dzieci opuszcza Afrykę. Rodzina przenosi się do Francji. Tam mężczyzna poznaje pewną Francuzkę, która zakochuje się w nim i oferuje Abbasowi oraz jego dzieciom dach nad głową. Chociaż wszystko zaczyna się układać, para będzie musiała stawić czoła wielu przeciwnościom losu...
Czas trwana: 1 godz. 40 min.
Reżyseria: Mahamat-Saleh Haroun
Scenariusz: Mahamat-Saleh Haroun
Gatunek:dramat
Produkcja: Francja
Obsada: Eriq Ebouaney (Abbas Mahadjir), Sandrine Bonnaire (Carole Blaszak), Ibrahim Burama Darboe (Yacine Mahadjir), Bibi Tanga (Etienne Bamingui)

Przedsprzedaż karnetów 50 zł (ulgowe) i 60 zł od 4 do 10 maja. Od 11 maja karnety w cenie 55 zł (ulgowe) i 65 zł. Karnety na 3 wybrane filmy Tygodnia - 30 zł w sprzedaży od 11 maja. Bilety na wybrane filmy Tygodnia - 10-15 zł w sprzedaży od 11 maja.

ab / czecho.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "MDK" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

MDK

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "MDK" podaj