Wiadomości

  • 23 maja 2018
  • 12 czerwca 2018
  • wyświetleń: 37807

[ZDJĘCIA] Zapaleńcy 2018 - Aktywny Dzień Dziecka już po raz szósty

Na szóstej już edycji Zapaleńców, podobnie jak w latach ubiegłych, pojawiły się całe rodziny. W ciągu kilku godzin przez Park na Północy przewinęło się kilka tysięcy osób! Najmłodsi - bo to właśnie z myślą o nich organizujemy Zapaleńców - mieli okazję zdobycia wielu ciekawych umiejętności. Zarówno oni, jak i ich opiekunowie poznali przy okazji ofertę edukacyjną, kulturalną, sportową i rekreacyjną gminy.

Zapaleńcy 2018: Aktywny Dzień Dziecka - 09.06.2018 · fot. www.um.czechowice-dziedzice.pl


Podczas 6. edycji Aktywnego Dnia Dziecka padły kolejne rekordy. Wydanych zostało tysiąc dwieście kart uczestnika. Zainteresowanie nimi było tak ogromne, że kolejka przed wydającym je punktem informacyjnym ustawiać zaczęła się na półtorej godziny przed startem imprezy! Z nimi w ręku, całe rodziny - podobnie jak podczas poprzednich edycji imprezy - odwiedzały poszczególne strefy aktywności.W strefach aktywności, których w tym roku było aż 30 - to kolejny rekord, odbywały się pokazy i zajęcia dla uczestników. Ich zadaniem było zebranie w trakcie trwania imprezy co najmniej 10 pieczątek, potwierdzających udział w zajęciach w różnych stref aktywności. Nagrodą - jak zawsze - były pamiątkowe koszulki z logo imprezy. Było ich tyle samo co kart, czyli tysiąc dwieście. Nie została ani jedna...

Zapaleńcy 2018: Aktywny Dzień Dziecka (zdjęcia z drona) - 09.06.2018 · fot. FlyAndWatch


Sobotnia impreza wystartowała o 15.00. Oficjalnego otwarcia Zapaleńców dokonali wspólnie Burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Damian Żelazny. Na scenie pojawiły się grupy artystyczne - muzyczne i taneczne. Jedną z nowości tegorocznych Zapaleńców było znakowanie rowerów przez Straż Miejską, która zainaugurowała akcję właśnie na tej imprezie. Oznakowanych zostało przeszło 60 jednośladów! Na finał - około 19.00 sceną zawładnął zespół Rocker Soul.

Zapaleńcy 2018: Aktywny Dzień Dziecka - 09.06.2018 · fot. FlyAndWatch


Zapaleńcy 2018 to impreza finansowana ze środków Gminy Czechowice-Dziedzice oraz Zarządów Osiedli: Barbara, Północ, Renardowice, Dziedzice, Lesisko i Tomaszówka.

Zapaleńcy 2018: Aktywny Dzień Dziecka - strefa fitness - 09.06.2018 · fot. Elżbieta Zarębska


Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w zorganizowanie Aktywnego Dnia Dziecka Zapaleńcy 2018, w tym organizatorom poszczególnych 30 stref oraz wolontariuszom, czyli w sumie około 300 osobom! Nie zawiedliście, a bez Was przygotowanie takiej imprezy byłoby zwyczajnie niemożliwe! Już dzisiaj zapraszamy na kolejną, siódmą odsłonę Zapaleńców w przyszłym roku!

aka, ab / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.