Wiadomości

  • 30 maja 2018
  • wyświetleń: 10833

[ZDJĘCIA] Ponad 600 osób wzięło udział w XIX Biegu Lipowca

XIX Bieg Lipowca już za nami. Od wielu lat Bieg Lipowca cieszy wielką popularnością. Z roku na rok przybywa chętnych, którzy chcą wziąć udział w tym wydarzeniu sportowym.

XIX Bieg Lipowca - 26.05.2018 · fot. MOSiR Czechowice-Dziedzice


- Odbywa się on dzięki zaangażowaniu wielu ludzi, którym w tym miejscu pragniemy bardzo serdecznie podziękować: Rodzicom, naszym strażakom z OSP Lipowiec, nauczycielom wychowania fizycznego i pracownikom MOSiR-u, wszystkim pracownikom Szkoły Podstawowej nr 3 oraz młodzieży SP3 na Lipowcu. Wyrazy wdzięczności kierujemy do wszystkich firm i instytucji, które wsparły w tym roku XIX Bieg Lipowca - mówią organizatorzy.

Bieg rozgrywany był w ramach projektu pn. "Biegiem po zdrowie". Piękna pogoda sprawiła, że w tym roku wzięła udział rekordowa ilość zawodników - 607. Każdy uczestnik biegu w kategorii szkół podstawowych i młodsi zostali udekorowani na mecie złotym medalem, zawodnicy, którzy zajęli miejsca 1-3 otrzymali nagrody rzeczowe, dyplomy przyznawane były za miejsca 1-6 w każdej kategorii.

W trakcie trwania zawodów dzieci i młodzież oraz starsi mogli wziąć udział konkursie z nagrodami - 2 rowery, których sponsorami byli: starosta bielski Andrzej Płonka i Walcownia Metali "Dziedzice". Tablet ufundował burmistrz Marian Błachut, a medale:"Autotest" i Lontex Truck Partners, a wstązki do medali "Autotest". Nagrody rzeczowe przygotowali: firma Polwax i Lotos Terminale.

Podobnie jak w poprzednim roku na zakończenie XIX BIEGU LIPOWCA odbyło się podsumowanie całego cyklu biegów przełajowych, które odbyły się w roku szkolnym 2017/2018. Nagrodami rzeczowymi uhonorowano wszystkie szkoły, które wzięły udział w całym cyklu biegów.

W biegu wzięli udział reprezentanci wielu placówek oświatowych z gminy Czechowice-Dziedzice, w tym: Szkoły Podstawowe - 1,2,3,4,5,6,7,8,10, Ligota1, Ligota2, Zabrzeg, Katolicka Szkoła Podstawowa; Przedszkola - 1,2,3,5,6,8,9,10, Bronów, Przedszkole Katolickie, Przedszkole Nowy Domek; gościli u nas reprezentanci z Bielska-Białej, Dankowic i Łaz.

Do pobrania: Wyniki XIX Biegu Lipowca

Sponsorzy: Burmistrz Czechowic-Dziedzic, Starosta Bielski, Urząd Miasta Czechowice-Dziedzice, Rada Osiedla "POŁUDNIE", Walcownia Metali "DZIEDZICE"S.A., Autotest Sp. z o.o., Związek Zawodowy "KADRA" Przy PG "SILESIA", Kontakt Simon S.A., Lontex Truck Partner, Nessi-Sport.Com, Lotos Terminale i Joanna Fereniec "ZETA" Sp. z o.o.

aka / czecho.pl

źródło: MOSiR Czechowice-Dziedzice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.