Wiadomości

  • 30 maja 2018
  • wyświetleń: 6418

Gimnazjaliści z wizytą u strażaków OSP "Czechowice"

W dniu 28 maja uczniowie klas III Gimnazjum nr 1 im. Ks. Twardowskiego w Czechowicach-Dziedzicach odwiedzili w ramach przedmiotu pt. " Edukacja dla bezpieczeństwa" - czechowickie centrum ratownictwa tj. remizę Ochotniczej Straży Pożarnej "Czechowice" w Czechowicach-Dziedzicach.

Gimnazjaliści z wizytą u strażaków OSP "Czechowice" · fot. Wiceprezes OSP "Czechowice", Bogdan Ogrocki


Miłych gości wraz z kadrą nauczycielską szkoły serdecznie przywitał Prezes OSP "Czechowice" dh Krzysztof SZARY wraz członkami zarządu i druhami OSP, funkcjonariuszami Posterunku Zamiejscowego Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Bielsku-Białej, a także ratownikami z Grupy Ratownictwa PCK w Czechowicach-Dziedzicach.

Każdy z uczniów miał okazję zapoznać się ze sprzętem gaśniczo-ratowniczym będącym na wyposażeniu jednostki OSP i PSP, a także osobiście go wypróbować.

Ponadto ratownicy z GR PCK przeprowadzili pokaz udzielania pierwszej pomocy. Każdy uczeń musiał prawidłowo wykonać resuscytację osoby poszkodowanej, ułożyć ją w pozycji bezpiecznej ustalonej oraz zapoznać się zasadami użycia defibrylatora automatycznego.

Zarówno nauczyciele jak i 75 uczniów szkoły byli bardzo zadowoleni z przeprowadzonej prelekcji i zaprezentowanego sprzętu pożarniczego i już dzisiaj zapowiedzieli swoją wizytę w przyszłym roku szkolnym.

Ze strażackim pozdrowieniem
dh Krzysztof Szary

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.