czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 27 czerwca 2018
  • 28 czerwca 2018
  • wyświetleń: 4496

[ZDJĘCIA] Przy trasie DK-1 trwają pomiary hałasu i natężenia ruchu

Przy trasie DK-1 nieopodal skrzyżowania z ulicą Mazańcowicką w Czechowicach-Dziedzicach stoi Fiat Seicento, a wokół niego rozłożona jest nietypowa aparatura. O co chodzi?

Pomiar hałasu i natężenia ruchu przy krajowej jedynce - 27.06.2018 · fot. Bielskie Drogi


Na miejscu byli dziennikarze portalu Bielskie Drogi. Starszy pan pilnujący sprzętu uchylił im rąbka tajemnicy. Kamera służy do rejestracji ruchu pojazdów. Materiał filmowy jest później analizowany przez specjalny program komputerowy, który zlicza przejeżdżające samochody i określa ich typ (motocykle, osobowe, dostawcze, ciężarowe). Są również mikrofony, które mierzą natężenie hałasu w okolicy. Zebrane dane mają posłużyć do obliczenia dokładnego natężenia ruchu, oraz jego wpływu na mieszkańców. Opracowane informacje mają posłużyć jako argument przy budowie ekranów dźwiękoszczelnych wzdłuż czechowickiego odcinka krajowej jedynki. Mieszkańcy domów położonych blisko tej ruchliwej arterii wnioskowali o ich budowę.

Niebieskiego Fiata Seicento lub inne pojazdy z podobną aparaturą, będzie można spotkać przez najbliższy czas w różnych miejscach Czechowic-Dziedzic.

sid / czecho.pl, źródło: bielskiedrogi.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.