czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 6 lipca 2018
  • wyświetleń: 3930

76,12% maturzystów z powiatu bielskiego zdało egzamin dojrzałości

3 lipca zakończył się okres stresu, oczekiwania, niepewności. W tym dniu uczniowie szkół średnich otrzymali wyniki egzaminu dojrzałości. Zdawalność matur w powiecie bielskim wyniosła 76,12%. Z 268 osób, które przystąpiły do wszystkich obowiązkowych egzaminów, 204 uzyskało pozytywne wyniki.

Reklama

Egzaminy maturalne to pierwsze poważniejsze testy w życiu młodych ludzi. W powiecie bielskim 76,12% uczniów może cieszyć się z uzyskania pozytywnych wyników. W większości są to licealiści - 130 osób, kolejne 74 osoby to uczniowie szkół technicznych.

Z gminy Czechowice-Dziedzice do egzaminu dojrzałości przystąpiło 197 osób. 144 z nich osiągnęło pozytywne wyniki z przedmiotów obowiązkowych, co daje zdawalność na poziomie 73,1%.

Przedmiotem obowiązkowym, który nie sprawił maturzystom większych problemów, był język polski. Aż 96,27% uczniów szkół z powiatu bielskiego bez trudności poradziło sobie z tym egzaminem i uzyskało wymagane 30% dobrych odpowiedzi. Najbardziej problematyczna okazała się matematyka, aż 22,52% maturzystów nie sprostało wyzwaniu. Niestety będą musieli przystąpić do tego egzaminu jeszcze raz, w sierpniowym terminie.

Abiturienci weryfikowali również swoją znajomość języka obcego. 264 osoby wybrały język angielski, a pozytywny wynik osiągnęło 96,97% spośród nich. 3 osoby zdecydowały się pisać egzamin z języka niemieckiego. W tym przypadku zdawalność wyniosła 100%.

Każdy z tegorocznych maturzystów musiał wybrać przynajmniej jeden przedmiot, który zdawał na poziomie rozszerzonym. W naszym mieście wybór padał głównie na język angielski, który wybierała zdecydowana większość osób. Ponadto uczniowie często wybierali matematykę, biologię i geografię.

Rozdanie świadectw dojrzałości już za nami, teraz przed absolwentami szkół średnich stoi trudna decyzja związana z wyborem swojej dalszej drogi. Życzymy powodzenia!

BM / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.